skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مجلس با ایجاد حساب توسعه فیبر نوری موافقت کرد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۳ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

©عکس از خانه ملت

مجلس با ایجاد حساب توسعه فیبر نوری در اعتبارات مصوب وزارت ارتباطات موافقت کرد که قابل انتقال به سال‌های بعد است.

به گزارش پیوست، نمایندگان مجلس در جریان بندهای هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۲ با بند (س) تبصره ۷ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

طبق این بند به دولت اجازه داده می‌شود به منظور توسعه فیبر نوری منازل حسابی تحت عنوان «حساب توسعه فیبر نوری» در اعتبارات مصوب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد کند.

آیین‌نامه اجرایی این بند شامل منابع و مصارف این حساب با رعایت قوانین و مقررات باید با پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات، سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه با همکاری بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تدوین شده و در هیات وزیران تصویب شود.

پیش از این و در آبان ماه امسال نیز نمایندگان با بررسی یک‌فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون وظایف وزارت ارتباطات موافقت کرده بودند تا صندوقی زیر نظر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای توسعه شبکه فیبر نوری تشکیل شود.

این حساب منحصر به قانون بودجه سال بعد نخواهد بود و نمایندگان مقرر کرده‌اند منابع آن قابلیت انتقال به سال‌های بعد را نیز داشته باشد.

https://pvst.ir/ecg
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو