skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مایکروسافت به کسب‌وکارها: از کامپیوتر ابری استفاده کنید

۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ادعای مایکروسافت مبنی بر استفاده از کامپیوتر ابری

شرکت مایکروسافت به کسب‌وکارها پیشنهاد کرده است که به جای استفاده از کامپیوتر شخصی از کامپیوتر‌های ابری استفاده کنند. به گفته این شرکت استفاده از کامپیوتر‌های ابری نه تنها یک راه‌حل پایدارتری است بلکه عملکرد بهتری هم دارد. با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد که پیشنهاد ردموندی‌ها هزینه بیشتری نسبت به راهکار سنتی دارد و مسائل امنیتی هم در چنین رویکردی اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

به گزارش پیوست، ایدئولوژی جدید و ضد-PC مایکروسافت حاصل عرضه محصولی به نام «Windows Frontline» است که با یک لایسنس امکان استفاده از سه کامپیوتر ابری را فراهم می‌کند.

به گفته مایکروسافت این لایسنس به ویژه برای سازمان‌های پشتیبانی از مشتریان و درمان که به صورت شیفتی فعالیت دارند مناسب است. با خرید این لایسنس هرکدام از کارکنان می‌توانند برای شیفت هشت ساعته خود از کامپیوتر ابری استفاده کرده و سپس کارمند بعدی هم با استفاده از همان لایسنس ادامه کار را در دست بگیرد و درنتیجه کامپیوتر ابری به صورت تمام وقت و ۲۴ ساعته در هفته فعال است.

کامپیوترهای ابری گزینه‌ پایدارتری هستند

براساس تحقیقات شرکت مشاوره‌ Px3 که به بررسی وضعیت پایدار در تکنولوژی می‌پردازد کامپیوترهای‌ ابری به عنوان «درگاهی مدرن» به بهبود وضعیت اقلیمی و کاهش گاز گلخانه‌ای حاصل از رایانش کمک می‌کنند.

این شرکت با بررسی مصرف انرژی کامپیوترها، لپتاپ‌ها و تبلت‌ها و مقایسه آن با یک کامپیوتر ابری نتیجه می‌گیرد که استفاده از کامپیوتر ابری ضرر محیط زیستی کمتری را در خود دارد. براساس این راه‌کار، کسب‌وکارها به جای خرید کامپیوتر اضافی بهتر است که هزینه خرید کامپیوتر شخصی کارکنان را تقبل کرده و درنتیجه به کاهش تعداد این دستگاه‌ها کمک کنند.

براساس این تحقیقات اگر کاربری از دستگاه شخصی خود برای دسترسی به Windows365 Cloud PC (طرح کامپیوتر ابری مایکروسافت) استفاده کند، چرخه جایگزینی کامپیوترها به هشت سال افزایش می‌یابد.

تحقیقات Px3 در پایان تصریح می‌کند که «منطقی است که بگوییم اپلیکیشین‌ها و درگاه‌های مدرن کامپیوتری نه تنها انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهند بلکه در تضمین آینده پایدار نقش حیاتی دارند.»

با این حال مایکروسافت با چنین رویکردی، بسیاری از شرکای قدیمی خود را آزرده خاطر می‌کند. شرکت‌هایی مثل اینتل، AMD، دل، HP و لنوو همگی درآمد خود را از راه فروش کامپیوتر تامین می‌کنند و هرساله با ارائه چیپ‌های قدرتمند و عملکرد بهتر، کاربران را به ارتقای سیستم مجاب می‌کنند.

از سوی دیگر مایکروسافت هنوز امکان ارزیابی کامپیوترهای ابری خود را فراهم نکرده است و کاربران باید به بیانیه این شرکت مبنی بر عملکرد خوب این کامپیوتر و سخت‌افزار آن اعتماد کنند.

در صورت فراگیر شدن کامپیوتر‌های ابری، ردموندی‌ها هر ماه در ازای خدمات خود هزینه دریافت می‌کنند و درآمد این شرکت از فروش لایسنس سیستم‌عامل که تنها یک بار انجام می‌شود به یک درآمد مستمر تغییر می‌یابد.

کامپیوتر فیزیکی در مقابل ابری

همانطور که گفتیم تحقیقات Px3 پیشنهاد می‌کند که کسب‌وکارها به جای استفاده از لپتاپ و تبلت اضافی دستگاه شخصی کاربران را خریداری کرده و در تعداد دستگاه‌های جدید صرفه‌جویی کنند.

روشن است که استفاده از یک دستگاه برای اتصال به کامپیوتر ابری، مصرف انرژی و آلودگی‌های ناشی از تولید دستگاه را کاهش می‌دهد.

اما بحث امنیت چه می‌شود؟ آیا می‌توان برای کارهای شرکتی به یک محیط ابری اعتماد کرد و حتی دستگاه شخصی را به آن متصل نمود؟!

علاوه بر این اشتراک ماهانه مایکروسافت در بلند مدت هزینه بیشتری نسبت به خرید دستگاه جدید و لایسنس ویندوز دارد و این تفاوت هزینه حداقل برای کسب‌وکارهای کوچک منطقی به نظر نمی‌رسد.

منبع: Register, Techradar

https://pvst.ir/eoj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو