skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

روسیه هم به رقابت چت‌بات‌ها پیوست، اسبربانک GigaChat را معرفی کرد

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اسبربانک،‌ یکی از بزرگترین بانک‌های روسیه که اکثریت سهام آن در اختیار دولت این کشور است، امروز دوشنبه (۲۴ آوریل) از عرضه GigaChat برای رقابت با ChatGPT خبر داد. این چت‌بات هوشمند هنوز در مرحله آزمایشی است و تنها از طریق دعوت قابل استفاده است.

به گزارش پیوست، از زمان عرضه ChatGPT و شهرت گرفتن این تکنولوژی شرکت‌های مختلفی از سراسر جهان وارد عرصه رقابت هوش مصنوعی شده‌اند. با اینکه غول‌های آمریکایی و به خصوصی اوپن‌ای‌آی (OpenAI)، سازنده ChatGPT، مهمترین بازیگران این حوزه محسوب می‌شوند اما شرکت‌های چینی از جمله بیدو، مالک بزرگ‌ترین موتور جستجوی چین و علی‌بابا، غول تجارت الکترونیک چین، هم به دنبال سهمی از این بازار هستند.

چینی‌ها بیشتر از رقابت با غول‌های آمریکایی، به دنبال جلوگیری از خروج کاربران این کشور و درز اطلاعات آنها به شرکت‌های آمریکایی هستند. با اینکه دسترسی به ChatGPT در چین امکان‌پذیر نیست اما بسیاری با راهکارهای مختلف محدودیت‌های فعلی را دور می‌زنند.

روسیه نیز از جمله کشور‌هایی است که معمولا دل خوشی از غول‌های تکنولوژی آمریکایی ندارد و به همین دلیل عرضه یک گزینه بومی برای این کشور منطقی به نظر می‌رسید. براساس گزارش رویترز، حالا اسبربانک که اکثریت سهام آن در اختیار دولت روسیه است، برای بومی‌سازی این تکنولوژی پیش‌قدم شده و با عرضه چت‌بات هوشمند GigaChat وارد میدان رقابت شده است.

طبق اعلام اسبربانک، یکی از مزیت‌های اصلی GigaChat، ارتباط بهتر آن با زبان روسی است که استفاده از آن را برای کاربران این کشور راحت‌تر می‌کند.

اسبربانک در سال‌های اخیر و با توجه به تحریم‌های مختلف علیه روسیه و در جهت کاهش وابستگی این کشور به تکنولوژی‌های غربی، سرمایه‌گذاری روی بخش تکنولوژی را افزایش داده است.

 

https://pvst.ir/eoa

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو