skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت چینی SensTime از چت‌بات هوشمند «SenseChat» رونمایی کرد

۲۱ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت چینی سنس‌تایم (SenseTime) از چت‌بات هوش مصنوعی «سنس‌چت» (SenseChat) رونمایی کرد. از آنجایی که چین دسترسی کاربران به چت‌بات ChatGPT را مسدود کرده است این ابزار بازار بزرگی را برای رشد و جذب کاربر در اختیار دارد.

به گزارش پیوست، سنس‌تایم شرکتی در هنگ‌کنگ چین در حوزه هوش مصنوعی است و دفاتری در چندین کشور مختلف از جمله عربستان سعودی، امارات و تایوان دارد. سنس‌تایم در حوزه‌هایی مثل تشخیص چهره، تشخیص تصویر و شناسایی اشیا نیز فعالیت دارد.

به گفته این شرکت چت‌بات جدید سنس‌چت می‌تواند کارهایی مثل نوشتن ایمیل و داستان کودکانه را با جملات دریافتی از کاربران انجام دهد. ژو لی، مدیرعامل سنس‌تایم، می‌گوید این چت‌بات برای فعالیت از مدل هوش مصنوعی بزرگی به نام سنس‌نوا (SenseNova) استفاده می‌کند.

چین از جمله کشور‌هایی است که دسترسی به چت‌بات هوشمند ChatGPT و چندین ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی را مسدود کرده است و همانند بسیاری از حوزه‌های حساس تکنولوژی رویکرد سخت‌گیرانه‌ای نسبت به استفاده از تکنولوژی خارجی و به ویژه آمریکایی دارد.

بیدو، شرکت سازنده بزرگترین موتور جستجوی چین، نیز چندی پیش از روند ساخت یک چت‌بات هوشمند شبیه به ChatGPT خبر داد. بیدو می‌گوید این شرکت میلیارد‌ها دلار روی تحقیق و توسعه هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های مرتبط سرمایه‌گذاری کرده است.

با اینکه هنوز چت‌بات بیدو در اختیار عموم قرار نگرفته است اما چندی پیش همین مساله به یک دعوی قضایی بین این شرکت و اپل منتهی شد. بیدو در شکایت خود از توسعه دهندگان اپلیکیشن به دلیل جعل چت‌بات هوشمند این شرکت و از اپل نیز به دلیل کمک‌کاری در حذف این اپلیکیشن‌های جعلی شکایت کرد.

با توجه به مدل توسعه‌ خاصی که سیاست‌گذاری چین برای توسعه هوش مصنوعی در نظر دارد و از آنجایی که شرکت‌هایی مثل تنست و علی‌بابا نیز در همین حوزه فعال‌اند باید دید آیا دومین قدرت اقتصادی جهان می‌تواند به لطف اکوسیستم عظیم تکنولوژی به قدرتی در موج جدید هوش مصنوعی تبدیل شود.

منبع: Reuters

https://pvst.ir/ekz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو