skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

امکان برقراری ارتباط متنی میان کاربران ایتا و بله تا آخر فروردین ماه

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۱۹ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

قائم‌مقام پیام رسان «بله» اتصال این پیام‌رسان با ایتا تا پایان فروردین ماه را تایید کرد هر چند پیش‌تر وعده داده شده بود که این پیام‌رسان‌ها تا پایان سال ۱۴۰۱ به یکدیگر متصل شوند.

به گزارش پیوست،ماه‌هاست قرار است امکان ارتباط پیام‌رسان‌های داخلی با یکدیگر فراهم شود. اولین زمانی که وزیر ارتباطات برای عملی کردن این وعده اعلام کرده بود، دهه فجر سال گذشته بود و بعد این زمان به پایان سال ۱۴۰۱ تغییر پیدا کرد. حال امین تجملیان می‌گوید قطعا دو پیام رسان بله و ایتا به عنوان اولین پیام‌رسان‌هایی که امکان هم‌رسانی را فراهم کرده‌اند تا پایان فروردین ماه به یکدیگر متصل خواهند شد. این امکان با ارائه نسخه جدید از هر دو پیام‌رسان اجرایی خواهد شد.

عیسی زارع‌پور هفته گذشته اعلام کرد که فاز آزمایشی اتصال پیام‌رسان‌ها به یکدیگر آخر سال گذشته انجام شد. تا آخر فروردین نسخه جدیدی که بله و ایتا و آی‌گپ می‌دهند امکان اتصال را فراهم می‌کند. این کار باعث راحتی کاربران می‌شود.

امین تجملیان، قائم‌مقام پیام‌رسان بله، نیز به پیوست می‌گوید که به نظر می‌رسد تا آخر فروردین ماه امکان برقراری ارتباط میان کاربران دو پیام‌رسان بله و ایتا فراهم شود.

او ادامه می‌دهد: هنگام فراهم شدن این امکان، کاربران بله می‌توانند در بخش تنظیمات برنامه، گزینه ارتباط با کاربران ایتا را فعال کنند. این ارتباط زمانی برقرار می‌شود که کاربر موردنظر دارنده برنامه ایتا نیز گزینه ارتباط با کاربران بله را فعال کند.

تجملیان با بیان این که «در حال حاضر این امکان برای یک گروه سه هزار نفره در بله فراهم شده و مشغول تست این قابلیت هستیم» گفت: اگر مشکلی نباشد، تا آخر فروردین ماه امکان ارسال پیام‌های متنی میان کاربران بله و ایتا فراهم می‌شود.

به نظر می‌رسد بله و ایتا در گام اول هم‌رسانی پیام‌رسان‌ها با یکدیگر مرتبط می‌شوند و در قدم‌های بعدی آی‌گپ، سروش پلاس و دیگر پیام‌رسان‌های داخلی هم این قابلیت را به برنامه‌های خود اضافه می‌کنند. هر چند که برخی از مدیران این پیام‌رسان‌ها پیشتر اعلام کرده بودند که نگران رابط کاربری برنامه‌های خود و تجربه کاربران در استفاده از این قابلیت هستند اما به نظر می‌رسد وزارت ارتباطات توانسته به عنوان مجری این طرح، رضایت مسئولان پیام‌رسان‌های داخلی را جلب کند.

https://pvst.ir/ejy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو