skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

واتساپ داده‌های شما را با فیسبوک به اشتراک می‌گذارد

۱۸ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

واتساپ به زودی داده‌های شما را به عنوان بخشی از شرایط خدمت‌رسانی با فیسبوک به اشتراک می‌گذارد. واتساپ در ابتدای همکاری خود با فیس‌بوک وعده داده بود که چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد.

به گزارش پیوست، در سال 2014 که فیسبوک این اپلیکیشن را به قیمت بیش از 19 میلیارد دلار خریداری کرد واتساپ به کاربران خود اطمینان داد که داده‌های آنها خصوصی باقی می‌ماند و با فیسبوک به اشتراک گذاشته نمی‌شود، اما به نظر می‌رسد هم‌اکنون تا حدودی این وعده به فراموشی سپرده شده است.

آغاز داستان

کمی پس از آنکه فیسبوک واتساپ را خریداری کرد این اپلیکیشن در یک پست وبلاگی به کاربران خود توضیح داد که «شایعات زیادی درمورد همکاری ما با فیسبوک و تاثیر آن بر داده‌ها و حریم خصوصی کاربران واتساپ منتشر شده. می‌خواهیم این شایعات را تمام کنیم. احترام به حریم خصوصی در دی‌ان‌ای ما نهفته است و ما واتساپ را با این هدف ساختیم که هرچه کمتر درمورد شما بدانیم، اگر همکاری ما به معنای تغییر ارزش‌هایمان بود این کار را انجام نمی‌دادیم. ما طی این همکاری اجازه داریم که به صورت مستقل و خودمختار عمل کنیم. ارزش‌های پایه ما تغییر نخواهد کرد. اصول ما تغییر نمی‌کنند.»

اولین خلف وعده را سال 2016 شاهد بودیم وقتی که واتساپ اشتراک‌گذاری داده‌های خود با فیسبوک را آغاز کرد و اعلام کرد که با همکاری بیشتر با فیس‌بوک می‌توانیم یک سری مسائل ساده را بهتر بررسی و دنبال کنیم. مثلا دریابیم که کاربران چند وقت یک بار از خدمات ما استفاده می‌کنند و بهتر با اسپم مقابله کنیم. اگر گوشی‌ خود را به فیس‌بوک متصل کنید ارائه خدمات فیس‌بوک از جمله پیشنهادات و تبلیغات هم بهتر انجام می‌گیرد.

با این حال در آن زمان کاربران قادر بودند اشتراک‌گذاری اطلاعات را غیرفعال کنند و واتساپ اعلام کرد: «اگر در حال حاضر حساب کاربری دارد می‌توانید اشتراک گذاری اطلاعات حساب با فیسبوک را غیرفعال کنید».

اشتراک اجباری اطلاعات با فیسبوک

در نسخه جدید سیاست‌های حریم خصوص واتساپ می‌بینیم که گزینه انصراف از اشتراک اطلاعات برداشته شده است.

کاربران واتساپ هشداری دریافت مبنی بر انتشار شرایط خدمات و سیاست حریم خصوصی جدید دریافت کرده‌اند. این هشدار به سه موضوع کلیدی اشاره می‌کند: نحوه پردازش داده‌ها، شرکت‌ها چطور می‌توانند از خدمات فیس‌بوک برای ذخیره و مدیریت چت‌های واتساپ خود استفاده کنند و چطور واتساپ به زودی با فیسبوک همکاری می‌کند و تلفیق عمیق تری از محصولات این دو را شاهد خواهیم بود. همچنین گفته شده که اگر این تغییرات در 8 فوریه اعمال شوند، کاربران برای ادامه استفاده از واتساپ باید تغییرات جدید را بپذیرند.

البته داده‌های شما برای نمایش تبلیغات شخصی استفاده نمی‌شود. این داده‌ها برای بهبود خدمات و تجربه شما از جمله در زمینه پیشنهادات (برای مثال دوستان یا آشنایان و محتوای مورد علاقه)، قابلیت‌ها و محتوای شخصی، کمک به خرید و تراکنش و نمایش پیشنهادات و تبلیغات مربوط در بخش محصولات شرکت فیسبوک استفاده می‌شود.

با این حال واتساپ هنوز هم از رمزنگاری مبدا به مقصد برای تمامی پیغام‌های خود از جمله پیام متنی، صوت و ویدیو استفاده می‌کند، پس امکان مشاهده یا استفاده از پیغام‌ها و تماس‌های کاربران را نخواهد داشت.

منبع: 9to5mac

 

 

http://pvst.ir/9a4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو