skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

مهدیه پورعباس

مهدیه پورعباس نویسنده میهمان

روش‌های آنلاین و آفلاین کاهش حجم فایل PDF

مهدیه پورعباس
مهدیه پورعباس
نویسنده میهمان

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۷ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ بهمن ۱۴۰۲

کاهش حجم فایل PDF

PDF یکی از کاربردی‌ترین فرمت‌هاست که می‌توان در آن اسناد مختلف از جمله کتاب الکترونیکی، جزوات درسی و پروژه‌های مختلف را ذخیره کرد. امروزه بسیاری از مباحث آموزشی، اطلاعیه‌ها و راهنماها در قالب فایل PDF ارسال و دریافت می‌شود. یکی از مشکلاتی که در رابطه با استفاده از این فایل‌ها وجود دارد، حجم بالای آنها است. حجم فایل PDF به خصوص وقتی دارای عکس باشد، زیاد است. این مسئله باعث ایجاد مشکلاتی حین بارگذاری و ارسال فایل‌ها می‌شود. برای رفع این مشکل باید روش‌های کاهش حجم فایل PDF را به کار برد. در ادامه این مطلب، روش‌های آنلاین و آفلاین کاهش حجم فایل‌های PDF را توضیح می‌دهیم.

جهت سهولت و ارسال آسان فایل PDF با حجم کمتر، سایت‌ها و نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارد. انجام این کار صرفا به‌صورت آنلاین انجام نمی‌شود بلکه با استفاده از برنامه‌های مختلف که کار با آنها نیازمند اتصال به اینترنت نیست، فشرده‌سازی و کاهش حجم فایل‌های PDF به نتیجه می‌رسد.

روش‌های آنلاین کاهش حجم فایل PDF برای ویندوز و موبایل

یکی از آسان‌ترین‌ راه‌ها برای کاهش حجم فایل‌های PDF ، استفاده از سایت‌هایی است که به همین منظور ساخته شده‌اند. شما می‌توانید به این سایت‌ها مراجعه کرده و فایل مورد نظر خود را در آنجا آپلود کنید. در نهایت حجم فایل PDF شما از طریق کاهش کیفیت عکس‌ها، کاهش کیفیت فایل یا حذف بخش‌های اضافی کاهش می‌یابد. در ادامه تعدادی از سایت‌هایی را که می‌توانید به صورت آنلاین حجم فایل PDF خود را کاهش دهید، نام می‌بریم.

سایت I love pdf

بدون شک یکی از بهترین سایت‌ها برای کاهش حجم فایل‌های PDF، سایت I love pdf است. این سایت خدمات مختلفی از جمله موارد زیر را برای استفاده راحت‌تر فایل‌های PDF ارائه می‌کند:

  • تبدیل فایل PDF به ورد
  • تبدیل فایل ورد به فایل PDF
  • تبدیل فایل PDF به پاورپوینت
  • ادغام چند فایل PDF
  • کاهش حجم فایل PDF
  • تبدیل فایل PDF به اکسل

پس از ورود به این سایت، با گزینه‌های مختلفی رو به رو خواهید شد. برای کاهش حجم فایل پی‌دی‌اف، باید گزینه Compress PDF را بزنید و وارد صفحه بعدی شوید.

با انتخاب دکمه select pdf file، می‌توانید فایل پی‌دی‌اف مورد نظر خودتان را در این سایت آپلود کنید. شما می‌توانید با استفاده از گزینه Compress PDF، حجم فایل پی‌د‌ی‌اف خود را به مقدار دلخواه برسانید. جالب است بدانید I love pdf دارای یک نسخه آفلاین و نرم‌افزاری هم است. شما می‌توانید این برنامه را روی کامپیوتر یا موبایل نصب کرده و به‌ آسانی حجم فایل‌های پی‌دی‌اف خود را کاهش دهید.

سایت Small pdf

دومین سایتی که می‌توانید برای کاهش حجم فایل‌ PDf به صورت آنلاین از آن استفاده کنید، سایت Small pdf است. این سایت قابلیت‌های متعددی برای راحت‌تر کردن کار با فایل‌های پی‌دی‌اف در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

پس از ورود به این سایت، برای کاهش حجم فایل PDF، گزینه Compress را انتخاب کنید. پس از گذراندان این مرحله وارد قسمت جدیدی می‌شوید.

از قسمت choose files کادر قرمز رنگ، فایل مورد نظر خود را انتخاب و آپلود کنید. یکی از مزایای مهم کار با این سایت، کاهش حجم فایل پی‌دی‌اف بدون افت کیفیت است. علاوه بر این، شما می‌توانید نسخه نرم‌افزاری smallpdf را روی موبایل خود دانلود و نصب کنید.

سایت PDF Compressor

سایت PDF Compressor بسیار کاربردی است و امکانات مختلفی دارد. کار با این سایت بسیار ساده است و تنها کافی است از قسمت upload files، فایل مورد نظر خود را در سایت بارگذاری کرده و  بعد گزینه  Compressor را بزنید. پس از کاهش حجم فایل PDF، می‌توانید فایل جدید را دانلود کنید.

شما همچنین می‌توانید نرم‌افزار PDF Compressor را روی موبایل خود نصب کنید.

سایت PDF2GO

سایت بعدی، سایت PDF2GO است. پس از ورود به این سایت گزینه‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید.

برای کاهش حجم فایل پی‌دی‌اف، گزینه Compress PDF را بزنید و وارد صفحه زیر شوید.

از کادر قرمز رنگ، می‌توانید فایل مدنظر خود را انتخاب کنید. سایت PDF2GO برای فشرده‌سازی و کاهش حجم فایل‌های پی‌دی‌اف دو حالت مختلف دارد. در حالت Basic، فایل پی‌دی‌اف با اندازه‌ای متوسط و کیفیت بالا به شما ارائه می‌شود، اما در حالت Strong، فایل نهایی حجم بالاتر و کیفیتی متوسط خواهد داشت.

سایت pdf24

کار با این سایت نیز بسیار آسان است کافی است وارد بخش کاهش حجم PDF شوید و به راحتی فایل خود را آپلود کنید تا خروجی کم‌حجم شده ان را تحویل بگیرید.

سایت pdf24 ابزارهای متعدد دیگری هم دارد که می‌توانید آنها را در صفحه اول این سایت مشاهده کنید. این ابزارها برای چسباندن PDF، جداسازی و چند تکه کردن PDF و تبدیل آن به انواع فایل‌ها کاربرد دارند.

 

سایت Sodapdf

با استفاده از سایت Sodapdf می‌توانید حجم فایل پی‌دی‌اف خود را بدون کاهش کیفیت، کم کنید.

روش‌های آفلاین کاهش حجم فایل PDF برای ویندوز و موبایل

گاهی پیش می‌آید که به اینترنت دسترسی ندارید و باید حجم یک فایل پی‌دی‌اف را کاهش دهید. در این مواقع می‌توانید از روش‌های آفلاین کاهش حجم PDF کمک بگیرید. شما می‌توانید از طریق دانلود نرم‌افزارهای مخصوص کاهش حجم فایل پی‌دی‌اف، حجم فایل‌های خود را به صورت آفلاین کم کنید. در ادامه به معرفی چند نرم‌افزار مخصوص کاهش حجم فایل پی‌دی‌اف می‌پردازیم.

کاهش سایز فایل پی‌دی‌اف با نرم‌افزار Free PDF Compressor

در نرم‌افزار Free PDF Compressor می‌توانید با کیفیت‌های مختلفی حجم فایل پی‌دی‌اف خود را کاهش دهید. برای این کار باید فایل مورد نظر را در نرم‌افزار باز کرده و سپس مقدار فشرده‌سازی را انتخاب کنید. به این ترتیب حجم فایل پی‌دی‌اف شما کاهش می‌یابد.

کاهش سایز فایل پی‌دی‌اف با نرم‌افزار PrimoPDF

نرم‌افزار PrimoPDF برای کاهش حجم فایل پی‌دی‌اف در ویندوز کاربرد دارد. کاهش حجم فایل پی‌دی‌اف از طریق این برنامه، با کاهش کیفیت تصاویر فایل انجام می‌شود.

نرم‌افزار PDF Reducer

نرم‌افزار PDF Reducer، یکی دیگر از نرم‌افزارهایی است که می‌توانید از آن برای کاهش حجم فایل پی‌دی‌اف به صورت آفلاین استفاده کنید. این نرم‌افزار با الگوریتم‌های مختلفی حجم فایل پی‌دی‌اف شما را کاهش می‌دهد.

نرم‌افزار FOXIT READER

یکی از نرم‌افزارهای محبوب برای اجرا و مدیریت فایل‌های پی‌دی‌اف در ویندوز، نرم‌افزار FOXIT READER است. کار با این نرم‌افزار بسیار آسان است. برای کاهش حجم فایل PDF از طریق این برنامه، مراحل زیر را طی کنید:

۱- ابتدا فایل مورد نظر را با این برنامه باز کنید

۲- روی گزینه File بزنید

۳- گزینه Reduce File Size را انتخاب کنید

به همین آسانی حجم فایل پی‌دی‌اف شما کاهش می‌یابد.

نرم‌افزار adobe reader

‌برای کاهش حجم فایل‌های پی‌دی‌اف از طریق نرم‌افزار adobe reader، مراحل زیر را طی کنید:

۱- برنامه adobe reader را باز کنید

۲- گزینه file را انتخاب کنید 

۳- روی گزینه save as کلیک کنید 

۴-  گزینه reader size pdf را انتخاب کنید

۵- فایل مورد نظر را انتخاب کرده و OK را بزنید

کاهش آفلاین حجم فایل پی‌دی‌اف در سیستم عامل مک

اگر از سیستم‌ عامل مک استفاده می‌کنید و به اینترنت هم دسترسی ندارید، می‌توانید از طریق  مراحل زیر حجم فایل پی‌دی‌اف خود را کاهش دهید. ترتیب مراحل کاهش حجم فایل اینچنین است:

۱- روی فایل مورد نظر کلیک کرده و از گزینه Open with، Preview را انتخاب کنید

۲- به منوی file بروید

۳- روی گزینه save as کلیک کنید

۴- گزینه Reduce File Size را انتخاب کنید

۵- فایل جدید را ذخیره کنید

به این ترتیب حجم فایل پی‌دی‌اف شما کاهش می‌یابد. توجه کنید که اگر سیستم عامل شما آپدیت نباشد، احتمالا گزینه Preview را نخواهید داشت. در این صورت توصیه می‌کنیم سیستم عامل خود را به آخرین نسخه آن ارتقا دهید.

سخن پایانی

PDF یکی از مهم‌ترین فرمت‌ها در زمینه اسناد و فایل‌های متنی است. یک معضل مهم در رابطه با این فایل‌ها، حجم بالای آنهاست. بسیاری از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ها مانند ایمیل، محدودیت ارسال فایل با حجم زیاد را دارد بنابراین برای حل این موضوع باید که حجم این فایل‌های PDF را کاهش داد. با استفاده از روش‌های گفته شده می‌توان موفق به انجام این کار شد.

https://pvst.ir/eo6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو