skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توکن آربیتروم (ARB) در رمزینکس لیست شد

۲۹ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

صرافی ارز دیجیتال رمزینکس توکن بومی آربیتروم با نام اختصاری ARB را به‌تازگی به لیست ارزهای خود اضافه کرده است.

دسترسی به این توکن در ایران برای اولین بار توسط صرافی رمزینکس امکان‌پذیر شده است و این صرافی در تاریخ اعلام‌شده (۲۳ مارس) آربیتروم را هم‌زمان با لیست شدن این ارز در صرافی‌های مطرح دنیا مانند بایننس، کوکوین، هوبی و غیره در بازار معاملاتی پلتفرم خود فعال خواهد کرد.
کاربرانی که ایردراپ به آنها تعلق گرفته است می‌توانند بعد از آزادسازی توکن‌های خود، نسبت به واریز arb به رمزینکس اقدام و در بازار رمزینکس معامله کنند.
بازار این توکن هم اکنون نیز در رمزینکس قابل مشاهده است اما تا زمان بازگشایی، بازار آن در حالت غیرفعال قرار دارد.
برای دسترسی به این توکن در ایران می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن‌های رمزینکس مراجعه کرده و این توکن محبوب و نوپا را در ایران نیز خریدوفروش کنید.

شبکه آربیتروم چیست

شبکه آربیتروم پروژه ای است که برای رفع نواقص شبکه اتریوم مخصوصا مقیاس‌پذیری آن به وجود آمده و باعث کم‌تر شدن هزینه‌های این شبکه می‌شود.
به عبارت دیگر آربیتروم یکی از راه‌حل‌های لایه دوم شبکه اتریوم است که به عنوان یک رول آپ بهینه سازی به منظور انتقال اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
آربیتروم یک شبکه کاربردی است که بسیاری از شبکه های دیفای به دنبال اجرای آن در جهت بهبود شبکه و کم‌تر شدن هزینه‌ها هستند.
البته این شبکه تنها شبکه لایه دوم اتریوم نیست و شبکه‌های دیگری نیز هستند اما مزایای این شبکه بسیار کاربردی‌تر و بیشتر از مابقی شبکه‌هاست و به همین دلیل خواهان بیشتری نسبت به شبکه‌های دیگر لایه دوم اتریوم دارد.

اهداف آربیتروم

هدف آربیتروم را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:
امنیت بدون نیاز به اعتماد: امنیت آن وابسته به امنیت شبکه اتریوم است و تنها با وجود یک بازیگر صادق می‌توان از امنیت نتایج لایه دو اطمینان حاصل کرد.

تطبیق کامل با اتریوم: آربیتروم قادر به اجرای قراردادهای هوشمند و تراکنش‌ها بدون کوچکترین تغییری است(در قیاس با رول‌آپ‌های ZKP ) چرا که تطبیق کامل با ماشین مجازی اتریوم (EVM) دارد.

مقیاس‌پذیری: با انتقال محاسبات و فضای ذخیره‌سازی به خارج از زنجیره، امکان حصول نرخ تراکنش بالاتر فراهم می‌شود.

هزینه تراکنش حداقلی: طراحی ویژه آربیتروم منجر به کاهش هزینه تراکنش می‌شود.

توکن آربیتروم

چندی پیش شبکه آربیتروم اعلام کرد که روز پنج‌شنبه به تاریخ ۲۳ مارس که برابر با سوم فروردین ماه است، توکن بومی خود را میان اعضای جامعه خود ایردراپ خواهد کرد. این توکن به دارندگان این قابلیت را می‌دهد تا مستقیما بر روی پروژه‌های آربیتروم تاثیر بگذارند و در تصمیمات آن شرکت کنند. کل موجودی این توکن در حدود ۱۰ میلیارد توکن است که حدود ۵۶ درصد آن در اختیار جامعه آربیتروم قرار دارد.

طبق ادعای تیم آربیتروم، این توکن و ایردراپ به کسانی تعلق خواهد گرفت که قبلا در این شبکه فعالیت داشته اند. فعالیت کاربران شبکه آربیتروم، بر اساس مدت زمان فعالیت و حجم تراکنش‌های انجام‌شده در این شبکه سنجیده و متناسب با آن ایردراپ انجام می‌شود.

 

https://pvst.ir/eh8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو