skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

متا در رقابت با توییتر، پلتفرم جدید معرفی می‌کند

تحریریه پیوست

۲۰ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

متا رقابت توئیتر

متا (شرکت مادر فیس‌بوک) در حال بررسی ساخت یک پلتفرم جدید و مستقل برای اشتراک‌گذاری پیام‌های متنی است. پلتفرمی که می‌تواند رقیب جدید توییتر باشد زیرا عده‌ای معتقدند توییتر بعد از ورود ایلان ماسک شکست خواهد خورد.

سخنگوی متا در بیانیه‌ای به CNN گفته است: «معتقدیم فرصتی برای فضای جداگانه‌ای وجود دارد که در آن افراد و شخصیت‌های عمومی بتوانند پیام‌هایی درباره علایق خود به اشتراک بگذارند.»

قبلاً گزارش‌هایی از راه‌اندازی این پلتفرم منتشر شده است که نشان می‌دهد ساختار آن غیرمتمرکز خواهد بود. به این معنی که کاربران احتمالاً می‌توانند سرورها یا جوامع مختلفی ایجاد کنند که هر کدام قوانین خاص خود را دارند و مانند فیس‌بوک یک پلتفرم مرکزی نیست که به وسیله متا کنترل شود. این مفهوم شبیه به Reddit یا Discord است، اما ساختار آن متفاوت با نحوه عملکرد سایر پلتفرم‌های متاست.

طبق گفته پلتفرمر، این تلاش با کد P92 در مراحل اولیه است و به دست آدام موسری، مدیر اینستاگرام، هدایت می شود. متا توضیح بیشتری در این باره نداده است و قابلیت‌های این پلتفرم یا برنامه زمانی انتشار آن مشخص نیست.

شرکت‌های دیگر نیز پس از ورود ایلان ماسک به توییتر به دنبال افزایش سهم بازار خود هستند. توییتر اکنون با قطعی‌های مکرر، بازگشت کاربران بحث‌برانگیز و کاهش تعداد تبلیغ‌کنندگان دست و پنجه نرم می‌کند. این شرکت‌ها پس از تصاحب توییتر به دست ماسک، جهشی اولیه در تعداد کاربران خود داشتند، اما از آن زمان برای جلب توجه کاربران در حال تلاش‌اند.

به عنوان مثال شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ماستودون که در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد، در هفته‌های پس از اینکه ماسک خرید توییتر را در اواخر اکتبر به پایان رساند، تعداد کاربران خود را از ۳۰۰ هزار کاربر به بیش از ۲.۵ میلیون افزایش داد. اما رشد آن در ماه‌های اخیر کند شده است. اکنون کاربران ماستودون با ماهیت کمی پیچیده و غیرکاربرپسند یک پلتفرم غیرمتمرکز مواجه هستند.

با این حال، یک سرویس جدید از متا می‌تواند از پایگاه کاربران موجود و بزرگ سایر پلتفرم‌های این شرکت، از جمله دو میلیارد نفری که روزانه از فیس‌بوک استفاده می‌کنند، بهره‌مند شود.

برنامه‌های توسعه پلتفرم جدید در حالی صورت می‌گیرد که متا در تلاش برای رقابت با تیک‌تاک، استراتژی پلتفرم‌های قدیمی‌ خود را تغییر می‌دهد و بر ویدئو و محتوای توصیه‌شده تاکید می‌کند. اوایل این هفته، تام آلیسون، رئیس فیس‌بوک، به CNN گفت این برنامه در حال آزمایش مجدد پیام‌رسانی است تا کاربران مجبور نباشند برای اشتراک‌گذاری محتوایی که در فیس‌بوک پیدا می‌کنند به یک برنامه جداگانه بروند.

منبع: CNN

https://pvst.ir/edw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو