skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس سازمان ثبت احوال کشور: بیش از ۵ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام نکرده‌اند

۱۸ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد همچنان ۵ میلیون و سیصد هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام نکرده‌اند و از ۱۰ میلیون کارت هوشمند معوقه بیش از ۹ میلیون کارت صادر شده است.

به گزارش پیوست، هاشم کارگر، رئیس سازمان ثبت احوال کشور از صدور یک روزه شناسنامه‌های جدید در میز خدمت حضوری در دهه فجر خبر داد و گفت: صدور شناسنامه‌های جدید در جهت خدمات روزانه سازمان ثبت احوال به مناسبت‌های گوناگون برای افرادی که عجله بیشتری دارند فراهم شده است. به همین بهانه و برای تعویض شناسنامه‌های قدیمی و سایر نیازهای هویتی با برپایی میز خدمت، شناسنامه‌ها به صورت یک روزه صادر و در همین محل صادر و تحویل متقاضیان می‌شود. همچنین خدماتی همچون تعویض شناسنامه،‌ مشاوره‌های مربوط به مدارک هویتی و موضوعات مربوط به کارت ملی نیز انجام می‌شود.

کارگر تعویض شناسنامه‌ها را یکی از برنامه‌های کشور دانست و تصریح کرد که همه هموطنان باید شناسنامه‌های چاپی جدید دریافت کنند. او ضرورت تعویض شناسنامه‌های قدیمی را برای جلوگیری از جعل و سواستفاده عنوان کرد و  گفت: پایگاه‌های هویتی ثبت احوال شناسنامه‌های جدید را با دقت بیشتری صادر می‌کنند و با تعویض شناسنامه‌ها این پایگاه‌ها از غنای بیشتری برخوردار می‌شوند و سرویس‌های الکترونیکی نیز خدمات بهتری به مردم ارائه می‌کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال درباره زمان صدور شناسنامه‌ها در فرآیند عادی و خارج از میز خدمت، گفت: در حالت عادی افراد به دفاتر پیشخوان مراجعه می‌کنند و ثبت احوال پس از اخذ درخواست در مدت یک یا دو روز شناسنامه را صادر می‌کند اما مسیر اخذ دریافت و ارسال شناسنامه باید توسط پست انجام شود که بسته به شهرهای مختلف زمان خود را می‌برد. در حال حاضر، دفاتر پیشخوان همچنان به مردم خدمات ارائه می‌کنند.

هاشم کارگر در آخر اعلام کرد همچنان ۵ میلیون و سیصد هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام نکرده‌اند و از ۱۰ میلیون کارت هوشمند معوقه بیش از ۹ میلیون کارت صادر شده است.

https://pvst.ir/e59

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو