skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر کشور: امیدواریم صدور کارت‌‎های ملی هوشمند باقی‌مانده تا آخر سال به پایان رسد

۳ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تمامی کارت‌های ملی هوشمند باقی‌مانده طبق گفته احمد وحیدی وزیر کشور، قرار است تا پایان سال صادر شود و هاشم کارگر رئیس سازمان ثبت احوال کشور می‌گوید از ابتدای طرح ملی کارت هوشمند، طی ۱۰ سال، ۵۶ میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده‌ است.

به گزارش پیوست، احمد وحیدی وزیر کشور در پاسخ به سوال پیوست که آیا دولت برای ثبت احوال برای صدور کارت‌های ملی هوشمند باقی‌مانده ضرب‌الاجلی تعیین کرده‌‌ است گفت: حدود ۱۰ میلیون عقب‌ماندگی در صدور کارت ملی هوشمند وجود داشت که تاکنون حدود هشت میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده است. امیدواریم تا آخر سال مابقی کارت‌های هوشمند نیز صادر شود.

وزیر کشور درباره علت این عقب‌ماندگی در صدور کارت ملی هوشمند توضیح داد: این عقب‌افتادگی به دلایل مختلفی در سال‌های گذشته به وجود آمد و صدور کارت ملی هوشمند معطل مانده بود. اما با کارهای خوبی که در یک‌ سال گذشته در سازمان ثبت احوال صورت گرفته صدور کارت ملی هوشمند جلو افتاده است.

احمد وحیدی در آخر با اظهار امیدواری وعده صدور کارت‌های ملی هوشمند را تا پایان سال داد و تاکید کرد: امیدواریم صدور کارت ملی هوشمند تا آخر سال به پایان برسد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور: فکر می‌کنم ۵۶ میلیون کارت ملی هوشمند صادر کرده‌ایم

در ادامه هاشم کارگر رئیس سازمان ثبت احوال در گفت‌وگو با پیوست درباره تعداد کل کارت‌های ملی هوشمند صادرشده در کشور گفت: تاکنون بر اساس گزارش‌ها، بیش از ۵۰ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور صادر شده است.

کارگر در پاسخ به سوال خبرنگار پیوست مبنی بر اینکه طبق آخرین آمارهای مرکز پژوهش‌های مجلس در سال ۹۹ برای ۴۸ میلیون نفر کارت صادر شده و با توجه به ادعای شما در صدور هشت میلیون کارت ملی هوشمند در این مدت حال به صورت تقریبی چند میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده است گفت: به طور کلی تا این لحظه فکر می‌کنم حدود ۵۶ میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباره تعداد افراد مشمول باقی‌مانده در کشور برای صدور کارت ملی هوشمند عنوان کرد: بر اساس آمارهای موجود گمان می‌کنم تاکنون بیش از ۶ میلیون نفر از هم‌وطنان برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند و در ادامه این افراد برای صدور کارت ملی هوشمند باید ثبت‌نام انجام دهند.

او در آخر در واکنش به این موضوع که در آمارهای ارائه‌شده افزایش تعداد مشمولین کارت ملی هوشمند با توجه به رشد جمعیت کشور در نظر گرفته شده است گفت: آمارهای ارائه‌شده بر اساس رشد جمعیت واجدین شرایط کارت ملی هوشمند در کشور است و حدود ۶ میلیون نفر هنوز برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت‌نام نکرده‌اند.

https://pvst.ir/dr2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو