skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیلیمومدرسه برای دختران دانش‌آموز افغانستانی رایگان شد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۴ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

فیلیمو مدرسه

مدیرعامل فیلیمو اعلام کرد پلتفرم فیلیمومدرسه از این پس برای دختران دانش‌آموز افغانستانی رایگان خواهد بود.

به گزارش پیوست، در پی انتشار خبر ممنوعیت ادامه تحصیل زنان و دختران افغان در دانشگاه‌ها از سوی حکومت طالبان، محمدجواد شکوری‌مقدم، مدیرعامل فیلیمومدرسه، با اشاره به رایگان بودن خدمات آموزشی فیلیمومدرسه برای دختران افغان در صفحه توییتر خود نوشت: «با افتخار فیلیمومدرسه به صورت کاملاً رایگان در خدمت دانش‌آموزان دختر افغانستان است که از سر تنگ‌نظری از حق تحصیل و آموزش محروم هستند. ای کاش بضاعت ارائه خدمت به دختران دانشجو رو هم داشتیم و می‌تونستیم اثر این جهل رو برای خواهران‌مون کمرنگ‌تر کنیم.»

توییت شکوری مقدم

روز گذشته نیز مجتبی توانگر، رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس و عضو شورای عالی راهبری فناوری و تولیدات دانش‌بنیان، در یک توییت به این اقدام فیلیمو مدرسه اشاره کرد و نوشت: «دختران افغانستانی را مجبور کردند تحصیل را کنار بگذارند؛ یکی از VODهای ایرانی، همزمان با ورود طالبان دسترسی به آموزش را برای افغانستانی‌ها آزاد کرد. برای خواهران افغانستانی‌ام این امکان وجود دارد که از این شیوه آموزشی آنلاین استفاده کنند؛ تا تغییر شرایط برای آنها فراهم شود.»

روز قبل نیز سید نظام الدین موسوی،‌ عضو هیات رئیسه مجلس، در صفحه توییتر خود با اشاره به موضوع محرومیت دانشجویان دختر از تحصیل توسط طالبان در صفحه توییتر خود درخواست کرد دولت سریعاً وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم را مکلف به کمک به تحصیل دختران افغانستان کند.

ساعاتی پیش نیز مجتبی توانگر در صفحه توییتر خود اعلام کرد در نامه‌ای خطاب به مسئولان آموزش عالی کشور با ارائه پیشنهادهایی درخواست کرده است تا با اتخاذ تدابیر لازم درِ دانشگاه‌های ایران را به روی خواهران افغانستانی باز کند. او در این نامه اشاره کرده است که می‌توان به این موضوع به چشم یک فرصت برای نظام آموزش عالی کشور نگاه کرد.

این سرویس‌ها در حالی ارائه می‌شود که سه ماه از اختلال جدی در اینترنت کشور می‌گذرد و این مساله ارتباطات روزمره مردم و آموزش آنلاین را دچار چالش‌هایی کرده است. پیش از ایجاد این اختلال‌ها نیز انتقاداتی جدی از سوی دانش‌آموزان و مردم به کیفیت پلتفرم‌های داخلی آموزش آنلاین وارد شده و بسیاری نسبت به کیفیت نامناسب اپلیکیشن شاد اعتراض می‌کنند.

https://pvst.ir/drb
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو