skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درآمد همراه اول باز هم کاهش یافت درآمدهای همراه اول از محل کارکرد خطوط تلفن، نسبت به مهر ماه، بیش از ۱۹۲ میلیارد تومان کاهش یافت

میثم قاسمی تحریریه

۶ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ آذر ۱۴۰۱

درآمد همراه اول برای دومین ماه متوالی کاهش یافت. این کاهش در بخش درآمدهای مربوط به سیم‌کارت‌های اعتباری چشمگیرتر است و در این بخش، درآمدها از ماه مشابه در سال گذشته نیز کمتر شده است.

به گزارش پیوست، پس از آنکه اختلال در اینترنت و فیلتر شدن اینستاگرام و واتس‌اپ منجر به کاهش بیش از ۷۴۰ میلیارد تومانی درآمدهای همراه اول از محل کارکرد سیم‌کارهای دائمی و اعتباری در مهرماه شد، این روند در آبان نیز ادامه یافت و صورت‌های مالی منتشرشده در سایت کدال نشان می‌دهد درآمدهای همراه اول در دومین ماه پاییز نسبت به ماه قبل‌تر، بیش از ۱۹۲ میلیارد تومان کاهش یافته است.

مقایسه درآمدهای همراه اول با ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد درآمدهای سیم‌کارت‌های اعتباری همچنان بیشتر از سال گذشته است؛ اما سیم‌کارت‌های اعتباری درآمد کمتری نسبت به سال گذشته داشته‌اند.

کاهش درآمد اعتباری و دائمی

درآمد ماهانه همراه اول از سیم‌کارت‌های دائمی
درآمد ماهانه همراه اول از سیم‌کارت‌های دائمی

گزارش عملکرد همراه اول در آبان ۱۴۰۱ که در سایت کدال منتشر شده بیانگر کاهش درآمدها در هر دو نوع سیم‌کارت اعتباری و دائمی است. در سیم‌کارت‌های دائمی، بیش از ۶ میلیارد تومان کاهش درآمد دیده می‌شود. این کاهش در مهرماه، بیش از ۳۵۶ میلیارد تومان بود. در سیم‌کارت‌های اعتباری اوضاع وخیم‌تر به نظر می‌رسد. در این بخش درآمد همراه اول بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان نسبت به مهرماه کاهش پیدا کرده است. هرچند در مهر و نسبت به شهریور، این کاهش بیش از ۳۸۷ میلیارد تومان بود.

درآمد همراه اول از سیم‌کارت‌های اعتباری از آبان سال گذشته کمتر شد.

نکته مهم‌تر در این زمینه کمتر شدن درآمدهای سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول نسبت به آبان ۱۴۰۱ است. در این بخش، درآمدها بیش از ۷۱ میلیارد تومان کاهش یافته‌اند. هرچند این عدد در درآمدهای همراه اول، بزرگ نیست اما تداوم کاهش درآمدها و کمتر شدن آنها به نسبت سال گذشته می‌تواند نگران‌کننده باشد.

کاهش درآمد کلی

مجموع درآمدهای همراه اول از کارکرد سیم‌کارت‌های این شرکت نیز روند کاهشی خود را ادامه داده هرچند شیب آن نسبت به ماه قبل، کمتر شده است. مرکز ملی فضای مجازی در گزارشی اعلام کرده است: «سهم ترافیک اینستاگرام از کل حجم بازار فروش ترافیک توسط کاروران ارتباطی ثابت و سیار ۵۰ درصد بوده و معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال جمع‌بندی شده است.» در این گزارش، اشاره‌ای به سهم واتس‌اپ نشده، اما به نظر می‌رسد مجموع ترافیک این دو پلتفرم پرکاربرد حدود ۶۰ درصد ترافیک اپراتورهای همراه را شامل می‌شده که اکنون، بخش بزرگی از آن دیگر در دسترس نیست.

درآمد همراه اول برای دومین ماه متوالی کاهش یافت.

درآمدهای همراه اول از محل کارکردهای سیم‌کارت‌های این شرکت در نهایت بیش از ۱۹۲ میلیارد تومان نسبت به ماه قبل کاهش یافته؛ اما همچنان ۹۲ میلیارد تومان بیش از آبان سال گذشته است.

درآمد همراه اول از کارکرد سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری در آبان سال جاری بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

همراه اول محل‌های درآمدی دیگری نیز دارد که جریان بزرگی محسوب نمی‌شود و مجموع آنها در آبان‌ماه به حدود ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده‌اند. بدین ترتیب کل درآمد همراه اول در آبان سال جاری بیش از ۲۶۰۰ میلیارد تومان گزارش شده است.

https://pvst.ir/dl1
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو