skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ماسک به دنبال امنیت، سیگنال به کمک توییتر می‌آید

۱ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ایلان ماسک می‌گوید می‌خواهم کاری کنم که حتی اگر «اسلحه به سمتم بگیرند هم نتوانم پیام‌های خصوصی کسی را بخوانم.» به گفته او، سازنده پیام‌رسان سیگنال در این کار به او کمک می‌کند. ماسک مدت‌هاست از بهبود وضعیت پیام‌های خصوصی در این شبکه اجتماعی صحبت می‌کند.

به گزارش پیوست، ماسک در جلسه‌ای روز دوشنبه (۲۱ نوامبر) در دفتر مرکزی توییتر در سان‌فرانسیسکو با نام بردن از «توییتر ۲.۰» به کارکنان این شرکت گفت، توییتر از این پس پیام‌های خصوصی را رمزنگاری می‌کند و در تلاش است تا امکان تماس ویدئویی و صوتی رمزنگاری‌شده را نیز برای کاربران فراهم کند.

ماسک می‌گوید: «می‌خواهیم کاری کنیم که کاربران بدون نگرانی در مورد حریم خصوصی یا نگرانی در مورد نشت اطلاعاتی و انتشار پیام‌های خصوصی با هم ارتباط داشته باشند یا فکر اینکه شخصی در توییتر از آنها جاسوسی می‌کند آزارشان ندهد. البته پیش از این چند بار شاهد چنین اتفاقی بودیم و اصلاً چیز خوبی نیست.»

صحبت ماسک درباره نشت پیام‌های خصوصی حقیقت دارد. توییتر در سال ۲۰۱۸ به کاربران خود هشدار داد که تعدادی از پیام‌های خصوصی بین کسب‌وکارها و مشتریان‌شان در دسترس یکسری افراد قرار گرفته است. دولت ایالات متحده نیز پیشتر در همان سال یکی از کارکنان سابق را به جاسوسی از کاربران به نیابت از عربستان سعودی متهم کرد؛ با این حال معلوم نیست از این پیام‌های خصوصی چه استفاده‌ای شده است.

توییتر در طول سال‌های گذشته چندین بار برای رمزنگاری پیام‌های خصوصی تلاش کرده است اما این تلاش‌ها هیچ‌گاه به نتیجه نرسید. با این حال ماسک می‌گوید رمزنگاری پیام‌های خصوصی یکی از اولویت‌های توییتر ۲.۰ محسوب می‌شود. او روز دوشنبه به کارکنان گفت: «باید این‌طور باشد که حتی اگر اسلحه به سمتم بگیرند هم نتوام پیام‌های خصوصی کسی را بخوانم.»

او در ادامه به تعریف و تمجید از پیام‌رسان سیگنال پرداخت و گفت با ماکسی مارلینسپایک، سازنده سیگنال، صحبت کرده و احتمالاً او در روند رمزنگاری پیام‌های خصوصی توییتر به آنها کمک می‌کند.

ماسک می‌گوید: «جالب اینکه ماکسی مارلینسپایک پیشتر در توییتر کار کرده است و سال‌ها پیش قصد رمزنگاری پیام‌های خصوصی را داشته است اما بعد از اینکه امکانش برای او فراهم نشد سیگنال را ساخت.»

او اضافه می‌کند: «ما همچنین می‌خواهیم امکان تماس صوتی و تصویری در پیام خصوصی را فراهم کنیم.» ماسک می‌گوید در سیگنال برای ارتباط به شماره تلفن نیاز است و توییتر می‌خواهد کاری کند که «دیگر نیاز به اشتراک‌گذاری شماره تلفن» برای ارتباط امن نباشد. سیگنال سال ۲۰۲۰ اعلام کرد در تلاش است تا امکان ارتباط بدون اشتراک‌گذاری شماره تلفن را فراهم کند اما این امکان هنوز عرضه نشده است.

منبع: Verge

https://pvst.ir/dk1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو