skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

متا به دنبال محافظت از نوجوانان در برابر بزرگسالان است

۱ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

متا گام‌ دیگری برای محافظت از نوجوانان در پلتفرم‌های برمی‌دارد. از این پس، افراد زیر ۱۶ سال با فعال کردن گزینه‌ای در تنظیمات حریم خصوصی می‌توانند نمایش پروفایل فیس‌بوک خود را محدود کنند. متا (فیس‌بوک سابق) همچنین در حال آزمایش قابلیتی است که در صورت مراجعه یک بزرگسال به پروفایل نوجوان، دکمه ارسال پیام از حساب حذف خواهد شد.

متا در بیانیه خبری خود گفت، امیدواریم تمهیدات جدیدی که برای فیس‌بوک و اینستاگرام در نظر گرفته‌ایم، نوجوانان را در مقابل «بزرگسالان مشکوک» محافظت کند. بر اساس این تغییرات، به طور پیش‌فرض،‌ تنظیمات جدید برای نوجوانانی که به تازگی وارد پلتفرم‌های متا می‌شوند فعال خواهد شد.

این تنظیمات جدید به صورت خودکار برای هر کاربر جدید زیر ۱۶ سال (و در برخی کشور‌ها زیر ۱۸ سال) فعال می‌شود. بر اساس این تنظیمات، افرادی که امکان مشاهده لیست دوستان، پست‌های تگ‌شده و صفحات نوجوانان را دارند محدود می‌شوند و ارسال کامنت زیر پست نوجوانان نیز با محدودیت‌هایی همراه است. این تنظیمات برای نوجوانانی که از قبل در این شبکه اجتماعی حساب دارند به صورت خودکار فعال نمی‌شود اما فعال‌سازی در هر زمانی ممکن است.

نوجوانان در اینستاگرام و فیس‌بوک می‌توانند پس از بلاک کردن یک کاربر، خیلی سریع او را به متا گزارش دهند. به‌علاوه، در ابتدای هر مکالمه هشداری به کاربران نمایش داده می‌شود که آیا فرد مقابل را می‌شناسید و سپس امکان بلاک، محدود کردن یا گزارش کاربر فراهم می‌شود. این پنجره پیامد مسدود کردن یا گزارش کاربر را توضیح می‌دهد و برای اطلاعات بیشتر باید به صفحات وب مراجعه کنید.

متا در حال آزمایش راهکاری برای محافظت نوجوانان در برابر بزرگسالان مشکوک و ارسال پیام برای آنهاست. یکی از انواع حساب‌های مشکوک حساب فردی است که به تازگی توسط یک کاربر جوان گزارش یا بلاک شده باشد. متا در فیس‌بوک نیز کاربران مشکوک را در بخش «افرادی که شاید بشناسید» (People You May Know) به نوجوانان نشان نمی‌دهد.

طبق اعلام متا، این شرکت با همکاری مرکز ملی کودکان مفقودی و استثمارشده (NCMEC) برای ساخت منبعی در جهت رفع نگرانی نوجوانان از انتشار ناخواسته تصاویرشان تلاش می‌کند.

متا می‌گوید پس از ساخت این پلتفرم، شرکت‌های دیگر هم به آن دسترسی خواهند داشت. متا در پستی وبلاگی گفت: «ما برای توسعه پلتفرم و تضمین پاسخ به نیازهای نوجوانان از نزدیک با NCMEC، متخصصان، اساتید دانشگاه، والدین و قربانیان همکاری داشتیم.»

منبع: Gizmodo, TechCrunch

 

https://pvst.ir/dk2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو