skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نوین‌هاب گزارش داد: تولید محتوا در اینستاگرام ۹۲ درصد کاهش یافت

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۳۰ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ آذر ۱۴۰۱

نوین‌هاب گزارش داد: تولید محتوا در اینستاگرام ۹۲ درصد کاهش یافت

سهم تولید محتوا در اینستاگرام طبق گزارش پلتفرم مدیریت هوشمند شبکه‌های اجتماعی نوین‌هاب در یک ماه گذشته سهم ۹۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پیوست، نوین‌هاب به عنوان پلتفرم فعال در حوزه مدیریت هوشمند شبکه‌های اجتماعی اطلاعاتی را در رابطه با آخرین تاثیرات محدودیت اینترنتی بر کسب‌وکارهای آنلاین و آماری از فعالیت خود منتشر کرده است که براساس آن از زمان شروع اختلال در اینترنت و فیلترشدن پلتفرم‌ها رشد درصدی کاربران نوین‌هاب از ۳۰ شهریور تا ۲۵ مهر نسبت به ماه قبل کاهشی ۷۶ درصدی را تجربه کرده است.

نوین هاب
کاهش سهم تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی از زمان شروع اختلال در اینترنت

نوین‌هاب در ادامه این آمار به سهم محتواهای منتشر شده توسط کسب‌وکارها در مقایسه به ماه قبل پرداخته است و براساس آن سهم محتوا در به ترتیب اینستاگرام منفی ۹۲ درصد، توییتر منفی ۶۳ درصد، تلگرام منفی ۵۴ درصد، لینکدین منفی ۷۴ درصد، آپارات منفی ۶۱ درصد،  سروش منفی ۶۴ درصد، ایتا منفی ۷۴ درصد، یوتیوب منفی ۵۵ درصد، بله منفی ۳ درصد، تامبلر منفی ۳۸ درصد و در گپ منفی ۴۰ درصد کاهش یافته‌اند.

۷۱ درصد از کالاهای مبادله شده در اینستاگرام، تولید داخل هستند

نوین‌هاب در ادامه  اشاره کرده است که تا امروز ۱۱ میلیون نفر ایرانی از طریق شبکه‌های اجتماعی کسب‌ درآمد می‌کنند و درآمد ۹ میلیون نفر به طور مستقیم به اینستاگرام وابسته است. این مجموعه براساس اطلاعات مرکز پژوهشی بتا اشاره کرده است که بیشتر از ۲ میلیون کسب‌وکار در اینستاگرام فعالیت دارند که در بین آنها ۲۰۰ هزار کسب‌وکار بزرگ و ۵۰۰ هزار کسب‌وکار بومی وجود دارد که ۶۴ درصد از صاحبان این کسب‌وکارها خانم‌ها بوده و بسیاری از آنها سرپرست خانواده محسوب می‌شوند.

۶۴ درصد از صاحبان کسب‌وکارهای اینستاگرامی خانم هستند

نوین‌هاب در ادامه با اشاره به اینکه با وجود شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بسیاری از افراد مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند و به فروش در اینستاگرام رو آوردند، اعلام کرده است که بنابرآماری که مرکز پژوهشی بتا منتشر کرده تنها ۱۹ درصد از تمام کسب‌وکارهای اینستاگرام ممکن است امکان فعالیت خارج از فضای اینستاگرام را داشته باشند.

 

 

https://pvst.ir/ddc
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو