skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ریزش شدید قیمت بیت‌کوین و اتریوم؛ ادغام موفقیت‌آمیز هم فایده‌ای نداشت

۲۸ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

قیمت بیت‌کوین دوباره به زیر ۱۹ هزار دلار سقوط کرد

امروز دوشنبه ۱۹ سپتامبر قیمت بیت‌کوین پس از ریزشی شدید به پایین‌ترین سطح خود در سه ماه گذشته رسید و اتریوم هم با وجود ادغام موفقیت‌آمیز همچنان روند نزولی را در پیش گرفته است.

قیمت بیت‌کوین دوباره به زیر ۱۹ هزار دلار سقوط کرد

قیمت محبوب‌ترین رمزارز جهان امروز با ریزشی ۵ درصدی به حداقل قیمت ۱۸ هزار و ۲۷۶ دلار رسید. این پایین‌ترین سطح قیمتی است که بیت‌کوین از ۱۹ ژوئن امسال تجربه کرده است.

طلای دیجیتالی که با نام BTC در بازار رمزارزها معامله می‌شود در یک هفته گذشته بیش از ۱۷ درصد از ارزش خود را از دست داده و مجموعا ۷۳ درصد با اوج ۶۸ هزار دلاری خود در نوامبر ۲۰۲۱ فاصله گرفته است.

درنتیجه ریزش قیمت، سرمایه بازار بیت‌کوین نیز به کمتر از نصف رسیده و از ۱.۲۷ هزار میلیارد دلار در ماه نوامبر حالا به کمتر از ۳۵۴ میلیارد دلار رسیده است.

با اینکه قیمت بیت‌کوین در حال حاضر به بیش از ۱۹ دلار بازگشته است، اما ریزش ناگهانی قیمت باعث شد تا ۱۲۱ میلیون دلار از دارایی‌ معامله‌گران این رمزارز در بازار محو و به اصطلاح لیکوئید شود.

معامله‌گرانی که به صورت استقراضی از طریق دارایی‌های صرافی به معامله می‌پردازند، در نتیجه نوسانات شدید قیمت در جهت مخالف پیش‌بینی‌های خود، ضمانت قرض یا همان دارایی اولیه خود را به ارائه دهنده اعتبار می‌بازند.

اتریوم بعد از ادغام وضعیت خوبی ندارد

اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان از لحاظ سرمایه‌بازار، که به تازگی یکی از بزرگترین تحولات خود را پشت سر گذاشت هم وضعیت مناسبی ندارد. ملکه رمزارزها هفته گذشته در ادغامی موفق توانست پروتکل اثبات کار را کنار گذاشته و با استفاده از پروتکل اثبات سهم، مصرف انرژی خود را بیش از ۹۸ درصد کاهش دهد.

با وجود استقبال طرفداران محیط زیست و ادغامی بدون نقص، این تحول نه تنها باعث اقبال سرمایه‌گذاران و افزایش قیمت نشده، بلکه به نظر می‌رسد روند نزولی قدرت بیشتری پیدا کرده است.

اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ریزشی ۱۱ درصدی تجربه کرد و قیمت این رمزارز برای مدتی به زیر ۱۳۰۰ دلار سقوط کرد.

با وجود اینکه قیمت این رمزارز پس از تثبیت نسبی بازار حالا به ۱۳۵۶ دلار رسیده و توانسته سطح ۱۳۰۰ را بار دیگر فتح کند اما معامله‌گران اتریومی بیشترین زیان را در بین فعالان بازار کریپتو متحمل شدند.

براساس داده‌های وبسایت تحلیلی کوین‌گلس، در پی ریزش ناگهانی قیمت بیش از ۴۳۳ میلیون دلار از داریی‌های معامله‌گران لیکوئید شده که از این بین اتریوم با ۱۷۳ میلیون دلار، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. اتریوم در روز‌های منتهی به ادغام توانست قیمتی بیش از ۱۷۰۰ دلار را نیز تجربه کند.

دیگر رمزارز‌ها از جمله پولکادات (ریزش ۱۲ درصدی)، اولانچ (ریزش ۱۰ درصدی)، شیبا اینو (ریزش ۱۰ درصدی)، پولیگان (ریزش ۱۲ درصدی) و کاردانو (ریزش ۱۰ درصدی) نیز در ۲۴ ساعت گذشته ضررهای سنگینی را متحمل شده‌اند.

منبع: CNBC, Decrypt

https://pvst.ir/dep

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو