skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دیوار در حمایت از شیپور، اپلیکیشن خود را از گوگل‌پلی برداشت

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۶ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

‎دیوار در واکنش به تحریم شیپور از سوی گوگل‌پلی، در حمایت از این پلتفرم موقتا اپلیکیشن خود را از گوگل‌پلی برداشت تا شیپور از آسیب‌های رقابتی ناشی از حضور نداشتن در گوگل‌پلی دور بماند.

به گزارش پیوست، روز گذشته گوگل در ایمیلی به شیپور اطلاع داد حساب‌ها و دسترسی شیپور به اپلیکیشن‌های زیرمجموعه (شیپور و آلونک) به حساب‌های گوگل‌پلی مسدود شده است.

حالا رقیب اصلی شیپور، دیوار در اطلاعیه‌ای که خبر از حذف موقتی اپلیکشن خود از گوگل‌پلی در حمایت از شیپور داده است. در این اطلاعیه آمده: «اخیرا مطلع شدیم متاسفانه برنامه شیپور بدون اخطار قبلی و به دلیل تحریم از گوگل پلی حذف شده است. دیوار عمیقا از این اتفاق متاسف است. تصمیم گرفتیم در حمایت از شیپور، برنامه دیوار برای کاربران جدید به صورت موقت در فروشگاه گوگل‌پلی نمایش داده نشود و این کسب‌وکار تا حدی از آسیب‌های رقابتی ناشی از عدم حضور در گوگل‌پلی دور بماند.»

اطلاعیه دیوار برای حذف شیپور از گوگل پلی
اطلاعیه دیوار در حمایت از شیپور

دیوار در انتهای اطلاعیه خود نیز آورده است: «از همراهی کاربران‌مان با این تصمیم سپاسگزاریم و امیدواریم مشکل رخ داده برای دوستان‌مان در شیپور در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شود.»

این نخستین بار نیست که گوگل‌پلی اپلیکیشن‌های ایرانی را حذف می‌کند. در یکی از این موارد، شهریور ماه سال پیش این اتفاق برای آپارات، فیلیمو و بلد افتاد.تا کنون اپلیکیشن‌های طاقچه، ماسک، آپارات، فیلیمو، مسیر یاب بلد و شیپور و آلونک به دلیل تحریم‌ها از گوگل پلی حذف شده‌اند.

https://pvst.ir/cz1
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  یک دیدگاه

  1. واقعا کار قشنگی بود. حالا که گوگل پلی نرم افزار ما رو تحریم کرده همه نرم افزار های ما باید دائمی گوگل رو تحریم کنن. چقدر خودمون رو براش ذلیل کنیم‌. کم استور ایرانی نداریم. مجبور که نیستیم.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو