skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شهرداری تهران با همکاری مبین‌نت از اپراتور پایش هوشمند حریق در ساختمان پلاسکو رونمایی کرد

۵ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

رونمایی از سامانه هوشمند حریق در ساختمان پلاسکو

اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان پلاسکو رونمایی شد. رئیس هیات‌ مدیره مبین‌نت از راه‌اندازی اپراتور پایش هوشمند حریق در برج همراه اول، ساختمان پلاسکو و دو ساختمان مبین‌نت در مرحله اول این پروژه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در مراسم رونمایی از سیستم پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان پلاسکو،‌ مهدی غیناقی رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات مبین‌‌نت با اشاره به ۶ ماه فعالیت برای راه‌اندازی نخستین پروژه عملیاتی اینترنت اشیا در کشور گفت: مهم‌ترین دغدغه در راه‌اندازی اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق، کوتاه‌ کردن و دقیق‌ کردن زمان اعلام حریق است که حتی زمانی که فردی در محل آتش‌سوزی حضور ندارد، امکان اعلام به‌موقع و با کمترین تبعات فراهم می‌شود.

احمد صادقی، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران، اظهار کرد: تهران اولین شهری است که به این حوزه ورود پیدا کرده است اما در حال حاضر در بخش هوشمندسازی با یک عقب‌ماندگی جدی مواجه هستیم که با توجه به وجود نخبگان و در اختیار داشتن توانمندی لازم، باید به نقطه خوبی در حوزه فناوری اطلاعات دست پیدا کنیم.

او با تاکید بر اینکه در حوزه هوشمندسازی شهر تهران باید به ۶ عنصر مردم، زندگی، دولت، حمل‌ونقل، اقتصاد و محیط زیست توجه شود خاطرنشان کرد: الزامات هوشمندسازی محدود به اعلام حادثه حریق نباشد بلکه در بخش هشدار سیل و زلزله نیز فعال شود.

صادقی با بیان اینکه شهر هوشمند نیازمند زیرساخت است افزود: یکی از مهم‌ترین نیازهای شهر هوشمند در اختیار داشتن داده است که امیدواریم مدیریت جدید شهر تهران با حفظ حریم افراد، از داده‌ها برای هوشمندسازی شهر تهران استفاده کند و با برقراری پل ارتباطی میان دستگاه‌ها و فراهم کردن زیرساخت، امکان مانیتورینگ در حوزه شهری فراهم شود.

هادی محضرنیا سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با ابراز خرسندی از آغاز به‌ کار اپراتور پایش هوشمند حریق ساختمان گفت: طبق دستور شهردار تهران، همه ارکان شهرداری از جمله سازمان فاوا موظف‌اند هوشمندسازی و فناوری‌های نوین را سرلوحه مدیریت شهری قرار دهند و در این راستا سازمان فاوای شهرداری تهران با سرعتی بالا در حال برنا‌مه‌ریزی، سیاست‌گذاری و تایید معماری و تکنولوژی مورد نظر برای پیاده‌سازی ابعاد شهر هوشمند است.

سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران افزود: به تازگی پروژه پایش هوشمند اعلام حریق را به عنوان یکی از پروژه‌های موفق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهری معرفی کرده‌ایم که با حمایت سه ضلع مثلث فاوا به عنوان سیاست‌گذار و بخش رگولاتوری، سازمان آتش‌نشانی به عنوان بهره‌بردار و شرکت مبین‌نت به عنوان سرمایه‌گذار بخش خصوصی به‌ ثمر رسیده است.

او توضیح داد: در حوزه جذب بخش خصوصی و ارتباط با اکوسیستم فناوری تنها جذب اپراتورها در برنامه نیست بلکه علاوه بر لایه سرمایه‌گذاری در لایه جذب فناوری با شرکت‌های متوسط و کوچک‌تر نیز همکاری می‌کنیم.

قدرت‌الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در سخنانی راه‌اندازی اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان را  عاملی برای کاهش زمان حضور و امدادرسانی واحد عملیات عنوان کرد و گفت: استاندارد ما بر اساس ثانیه‌ها است و با حذف عامل انسانی در اعلام حریق و اطلاع‌رسانی به طور حتم سرعت عملیات افزایش پیدا می‌کند.

محمدی بر اهمیت راه‌اندازی اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان در بازار تهران به عنوان یک ضرورت مهم تاکید کرد و گفت: آگاهی به‌موقع از آتش ‌سوزی، در اختیار داشتن نقشه‌ها و پلان معماری سبب می‌شود تیم عملیات بداند چه تجهیزاتی مورد نیازش است و راندمان عملیاتی افزایش پیدا می‌کند.

حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز در خصوص راه‌اندازی اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان گفت: نکته حائز اهمیت آن است که شرکت خصوصی ارائه‌دهنده خدمات در نظر داشته باشد که این خدمات با قیمت مناسب به عموم جامعه عرضه شود تا با استقبال مواجه شود و نیز خدمات آنها در حد روز اولی نباشد و با کیفیت و به صورت مستمر ارائه شود.

معاون شهردار تهران در آخر خاطرنشان کرد: اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان باید با یک دامنه‌ وسیع در تهران اشاعه پیدا کند و فراوانی استفاده و به‌کارگیری آن شامل همه ساختمان‌ها و مناطق شهری شود.

https://pvst.ir/ctp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو