skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس جدید اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی چه کسی خواهد بود؟

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲ مرداد ۱۴۰۱

وزارت صمت با استعفای حمید محمدی از ریاست اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی موافقت کرد.

به گزارش پیوست، معاونت حقوقی وزارت صمت با نظریه حقوقی خود، استعفای حمید محمدی از ریاست اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی را پذیرفت. در نتیجه به نظر می‌رسد حالا نزدیک‌ترین فرد به ریاست اتحادیه فرشاد وکیل‌زاده نایب‌رئیس اول باشد.

هرچند وزارت صمت موافقت خود را با استعفای حمید محمدی از سمت رئیس اتحادیه اعلام کرده است اما اتاق اصناف هنوز با این موضوع موافقت نکرده و به نظر می‌رسد اعضای اتحادیه ترجیح می‌دهند تا زمان انتخابات اتحادیه استعفای حمید محمدی به نتیجه‌ای نرسد. گویا محمدی نیز در نامه‌ دیگری اعلام کرده است با وجود استعفای خود تا زمان انتخابات اتحادیه در جایگاه ریاست خواهد ماند.

اواخر اردیبهشت سال جاری حمید محمدی از ریاست اتحادیه کسب‌‌وکارهای مجازی استعفا کرد. هرچند در  آن زمان گفته شد هیات مدیره اتحادیه با این استعفا موافقت کرده‌ است اما این موضوع با اما و اگرهایی همراه بود. رضا الفت‌نسب عضو دیگر هیات مدیره بر این نکته تاکید می‌کرد که این جلسه با حضور اکثریت اعضا برگزار نشده و رسمیت ندارد.

در تمام این مدت نیز وضعیت ریاست اتحادیه در هاله‌ای از ابهام بود، البته وضعیت خود اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی نیز به درستی مشخص نیست. قرار بود ۱۹ اردیبهشت‌ماه انتخابات این اتحادیه برگزار شود اما چند روز مانده به برگزاری انتخاباتی که خودش کم‌حاشیه نبود، وزارت صمت با تفکیک این اتحادیه به دو اتحادیه توزیعی و خدماتی موافقت کرد و در نهایت نیز لغو این انتخابات از سوی هیات عالی نظارت ابلاغ شد. البته هیات عالی نظارت اوایل تیرماه اعلام کرد انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی باید برگزار شود، اما هنوز اقدامی عملی برای برگزاری انتخابات صورت نگرفته است.

حال با توجه به موافقت وزارت صنعت معدن و تجارت با استعفای حمید محمدی از ریاست اتحادیه، موضوع رئیس اتحادیه دوباره داغ شد. رئیسی که به نظر می‌رسد اولین وظیفه‌اش برگزاری انتخابات دور بعد اتحادیه و تصمیم‌گیری برای تفکیک اتحادیه باشد. البته در شرایطی نایب‌رئیس اول به عنوان رئیس اتحادیه انتخاب خواهد شد که تمام اعضای هیات مدیره با هم اتفاق نظر داشته باشند و در نهایت رئیس جدید انتخاب‌شده از سوی اتاق و مرکز اصناف تایید می‌شود اما در حال حاضر باید منتظر ماند و دید چه کسانی از اعضای علی‌البدل وارد اتحادیه خواهند شد.

اکنون هم درست مانند چند ماه گذشته، ابهام مهم‌ترین کلمه گره‌خورده با اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی است. اتحادیه‌ای که قرار بود به عنوان مهم‌ترین نهاد صنفی کسب‌وکارهای مجازی از حقوق آنها دفاع کند مشخص نیست که خودش قرار است تفکیک شود، انتخاباتی برگزار کند یا اصلاً چه شخصی ریاست آن را بر عهده دارد.

https://pvst.ir/csg
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو