skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

FCC از اپل و گوگل خواست تیک‌تاک را حذف کنند

۸ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

حذف تیک‌تاک

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) از اپل و گوگل خواست با توجه به دلیل نگرانی‌های امنیتی مربوط به چین، تیک‌تاک را از فروشگاه‌‌های اپلیکیشن‌ خود حذف کنند.

به گزارش پیوست، تیک‌تاک، اپلیکیشن معروف ویدئویی به شرکت بایت‌دنس چین تعلق دارد و در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ هدف انتقادات شدید قرار گرفته است.

برندن کر، یکی از اعضای کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC)، نامه‌ای را که به تیم‌کوک، مدیرعامل اپل و ساندرا پیچای، مدیرعامل آلفابت، ارسال کرده بود در توییتر منتشر کرد. این نامه به گزارش‌ها و اطلاعات دیگری اشاره دارد که تیک‌تاک را ناقض سیاست‌های فروشگاه اپلیکیشن این دو شرکت معرفی می‌کند.

او در این نامه می‌گوید: «تیک‌تاک با چیزی که در ظاهر می‌بینید تفاوت دارد. تیک‌تاک تنها اپلیکیشنی برای اشتراک‌گذاری ویدئو‌ یا میم‌های خنده‌دار نیست. گرگی است در لباس گوسفند. تیک‌تاک در اصل یک ابزار نظارتی پیچیده است که داده‌های شخصی و حساس را جمع‌آوری می‌کند.»

آلفابت، اپل و تیک‌تاک هنوز به درخواست CNBC برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده‌اند.

نامه کر که تاریخش در سربرگ FCC به ۲۴ ژوئن مربوط است می‌گوید اگر اپل و آلفابت تیک‌تاک را از فروشگاه‌های اپلیکیشن خود حذف نکنند، باید تا ۸ جولای بیانیه‌‌های خود را ارائه دهند:

«در این بیانیه باید مشخص شود که شرکت شما چطور دسترسی پنهان افرادی در پکن به داده‌های خصوصی و حساس کاربر آمریکایی و الگوی تیک‌تاک برای ظاهرسازی و عملکرد نادرست را توجیه کرده و آن را مطابق سیاست‌های فروشگاه اپلیکیشن می‌داند.»

نامه کر به گزارشی از باز‌فید نیوز اشاره دارد که در اوایل همین ماه (ژوئن) خبر داد فایل صوتی بیانیه‌های کارکنان تیک‌تاک نشان می‌دهد مهندسانی در چین از سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ به داده‌های کاربران آمریکایی دسترسی داشته‌اند.

در گزارش بازفید (BuzzFeed) به بیانیه‌ای از سخنگوی تیک‌تاک نیز اشاره شده است. این بیانیه می‌گوید: «ما می‌دانیم از نگاه امنیتی یکی از پلتفرم‌هایی هستیم که انتقادات زیادی از آن می‌شود و قصد داریم هرگونه ابهام در مورد امنیت داده‌های کاربران آمریکایی را رفع کنیم. به همین دلیل متخصصانی در این زمینه استخدام کرده‌ایم و در تلاشیم تا استاندارد‌های امنیتی خود را تایید کنیم و از شرکت‌های شخص ثالث مورد اعتماد و مستقل بخواهیم امنیت ما را آزمایش کنند.»

۱۷ ژوئن، یعنی همان روزی که گزارش بازفید منتشر شد، تیک‌تاک اعلام کرد تمام ترافیک کاربران آمریکایی را به زیرساخت ابری شرکت اوراکل هدایت می‌کند و داده‌های خصوصی کاربران آمریکایی را از مراکز داده خود در آمریکا و سنگاپور به سرورهای ابری اوراکل در آمریکا منتقل خواهد کرد.

منبع: CNBC

https://pvst.ir/cnw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو