skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

محصول جراحی از راه دور همراه اول، برگزیده جشنواره نوآوری برتر ایرانی شد

۱۶ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

همراه اول

یوزکیس جراحی از راه دور، مبتنی بر تکنولوژی نسل پنج همراه اول که با روبات بومی جراح شرکت نوآوران روباتیک و پزشکی سینا ارائه شد، محصول برگزیده ششمین جشنواره نوآوری برتر ایرانی شد.

به گزارش روابط عمومی همراه اول، در ششمین جشنواره نوآوری برتر ایرانی از همراه اول به عنوان متولی توسعه راهکار و سامانه «جراحی روباتیک بر بستر تکنولوژی نسل ۵ تلفن همراه» با اهدای لوح و تندیس، تقدیر شد.

در این مراسم سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، در سخنانی با تاکید بر اینکه در عصری به سر می‌بریم که کسب‌وکارها بدون نوآوری امکان ادامه حیات در اکوسیستم اقتصادی را نخواهند داشت، گفت: نوآوری را نباید به چشم پدیده لوکس نگاه کرد. نوآوری یکی از اصول پیشرفت اقتصادی است.

او افزود: یکی از اهداف ما در وزارت امور اقتصادی و دارایی، اصلاح مجوزهای کسب‌وکار است تا به این طریق باب ورود به کسب‌وکارها گشوده باشد و فضا رقابتی بماند؛ این روشی است که باعث می‌شود آنها که نوآورتر هستند پیشرو باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه این رویداد که هرساله به معرفی برترین نوآوری‌ها و محصولات شرکت‌های ایرانی می‌پردازد و نمایشگاهی از برندهای فناور و محصولات آنها نیز برگزار می‌شود، با حضور در غرفه همراه اول و آشنایی با «یوزکیس جراحی از راه دور»، با ابراز علاقه‌مندی، تاثیر این قبیل تکنولوژی‌ها و کاربردهای فناورانه بر فضای اقتصاد دیجیتالی را بسیار زیاد ارزیابی کرد.

همراه اول از سال ۱۳۹۵ ورود به فناوری 5G را زمینه‌چینی کرده بود و توانست یکی از یوزکیس‌های مهم مرتبط با این نسل از فناوری یعنی «جراحی از راه دور» را برای نخستین بار در نمایشگاه ایران تلکام سال ۱۳۹۷ رونمایی کند.

در تیرماه ۱۴۰۰ نیز برای نخستین بار در کشور پروژه جراحی از راه دور با سامانه جراحی روباتیک سینا بر بستر شبکه امن و پرسرعت همراه اول از فاصله هفت کیلومتری بین بیمارستان امام خمینی(ره) و بیمارستان سینا انجام شد.

روبات جراح سینا به نام «ابوعلی سینا» دانشمند ایرانی نام‌گذاری شده و در واقع این روبات متناظر با روبات داوینچی که در آمریکا ساخته شده، طراحی شده است و عملکرد آن، یک سیستم پیشرفته جراحی از راه دور است که از طریق یک مانیتور و دو بازوی روباتیک انجام می‌شود.

https://pvst.ir/c0n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو