skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک: اجرای سندباکس خود یک پروژه سندباکسی است

۲۷ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ آذر ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک اجرای سندباکس از سوی این شرکت را خود یک پروژه سندباکسی عنوان کرد چرا که اجرای این پروژه باید در عمل محک بخورد و اصلاحات لازم روی آن صورت گیرد تا کارایی لازم را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی انفورماتیک، علی عبدالهی در نشستی تخصصی با عنوان «سندباکس بانک مرکزی؛ فرصت ها و تهدیدها» که به میزبانی شرکت ملی انفورماتیک برگزار شد در توضیح اینکه اجرای این پروژه در چه مرحله‌ای قرار دارد گفت: پروژه در بانک مرکزی تعریف شده و مصوبه‌ای برای آن از هیات عامل بانک گرفته شده که بر اساس آن مصوبه، با معاونت نظارت و معاونت حقوقی، تعاملاتی در حال پیگیری است. در ابتدا شاپرک به‌ عنوان بازوی اجرایی وارد شد و مطالعاتی را در این زمینه آغاز کرد. اکنون در مرحله‌ای هستیم که پروژه به شرکت ملی واگذار شده است.

او افزود: شرکت ملی انفورماتیک نیز به دلیل اشرافی که بر تمام بخش‌های آی‌تی بانکی دارد و می‌تواند ارتباط خوبی هم با بخش خصوصی برقرار کند، پروژه را از شرکت شاپرک تحویل گرفته است.

عبدالهی با اشاره به پیشینه اجرای پروژه سندباکس در ایران گفت: بر اساس مصوبه شورای‌ عالی فضای مجازی، فرا سندباکسی با محوریت وزارت اقتصاد شکل گرفت تا پنجره واحدی برای سندباکس‌ها باشد و در ادامه سندباکس‌های بخشی هم ایجاد شوند.

او ادامه داد: در ابتدا سندباکس بازار سرمایه راه‌اندازی شد و ازآنجا که دولت، بانک مرکزی را از سال ۹۷ موظف به تاسیس سندباکس کرد، مجموعه‌ای از اقدامات در این راستا انجام گرفته و به‌ زودی سندباکس بانک مرکزی هم آغاز به کار خواهد کرد.

علی عبدالهی همچنین در مورد پیشینه اجرای پروژه‌های سندباکس در جهان گفت: راه‌اندازی سندباکس و محیط‌های آزمون نوآوری‌ها تقریباً از سال ۲۰۱۵ با تمرکز بر حوزه‌های پولی و مالی کلید خورد و به‌ تدریج گسترش پیدا کرد تا جایی که اکنون در حدود هفتاد کشور، سندباکس وجود دارد.

https://pvst.ir/bvm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو