skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تراکنش‌های سپه پس از اتصال تمامی بانک‌های ادغامی به کُر داتین ۵۰ درصد افزایش یافت

۱۸ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بانک سپه

پروژه پیاده‌سازی کربنکینگ امید در بانک‌های ادغامی سپه با اتصال بانک انصار به عنوان آخرین بانک به اتمام رسید و حال مدیران این بانک می‌گویند اطلاعات تقریباً ۱۰۰ میلیون حساب سپرده و ۵۵ میلیون مشتری حقیقی روی کربنکینگ این بانک جمع‌ شده و میزان تراکنش‌های این بانک نسبت به گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پیوست، مهاجرت داده‌های بانک‌های ادغامی روی کربنکینگ سپه از ابتدای امسال نه تنها تعداد شعب بانک سپه را به سه هزار و ۷۰۰ شعبه رسانده است بلکه میزان تراکنش‌های این بانک را نیز نسبت به گذشته ۵۰ درصد افزایش داده‌ است. فقط همزمان با اعلام اتصال بانک انصار به سپه، اعلام شد ۲۵ درصد به حجم تراکنش‌های سپه افزوده شده است.

احمد سلمانی آرانی، مدیرعامل شرکت رایانه خدمات سپه، در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد: هم‌اکنون سامانه‌های اصلی بانک‌های ادغامی و بانک سپه به کُر امید (کرداتین) منتقل شده است و تا ابتدای سال آینده تمامی سامانه‌ها به این کر منتقل می‌شوند. بخش‌های باقی‌مانده بخش تسهیلات است و بخش ارزی.

فرایند مهاجرت بانک سپه به کربنکینگ داتین و سامانه متمرکز بانکداری امید ۱۹ تیر آغاز شد و پروژه‌ای که تقریباً از فروردین ۹۸ کلید خورده بود به ایستگاه اول رسید. قرارداد پیاده‌سازی کرداتین در بانک سپه فروردین ۹۸ نهایی شده بود و از همان زمان پیش‌بینی شده بود در عرض سه سال کرداتین به صورت کامل در بانک سپه مستقر شود اما با ادغام پنج بانک در بانک سپه فرایند کار پیچیده‌تر شد.

مدیرعامل شرکت رایانه خدمات سپه با اشاره به اینکه داده‌های بخش تسهیلات نیز تا ابتدای سال آینده به کر امید منتقل خواهد شد ادامه داد: اکنون در بخش تسهیلات، قراردادهای جدید در کُر امید ثبت می‌شود، اما به دلیل حجم بالای اطلاعاتی که روی سپه و سایر بانک‌های ادغامی وجود دارد، انتقال داده‌ها کمی زمان می‌برد؛ از سویی برخی تسهیلات پس از مدتی با پایان یافتن مهلت قراردادشان به اتمام می‌رسد و دیگر نیازی به وارد کردن اطلاعات آنان نخواهد بود. بخش ارزی نیز تقریباً همزمان با تسهیلات اجرایی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه پروژه پیاده‌سازی کربنکینگ در بانکی در ابعاد سپه یک پروژه بلندمدت است گفت: مهاجرت سپه به کربنکینگ امید سال گذشته اتفاق افتاد و امسال نیز پنج بانک ادغامی به این کربنکینگ متصل شدند.

آرانی یکی از ریسک‌های پیاده‌سازی کربنکینگ در بانک‌های ادغامی و اتصال آنها به سپه را تنوع محصولات و سرویس‌های مختلف این بانک‌ها و انواع کارت‌های موجود آن کارت‌ها عنوان کرد. به گفته او، ۱۰۰ میلیون حساب سپرده و ۵۵ میلیون مشتری حقیقی با بیش از ۱۵ مدل کارت و سرویس‌های مختلف بانک‌های مختلف با طیف مخاطبان مختلف باید به صورت یکپارچه و از یک بستر ارائه می‌شد.

تصمیم به پیاده‌سازی کربنکینگ داتین در پنج بانک ادغامی در بانک سپه، خرداد ۱۴۰۰ از سوی هیات‌مدیره بانک سپه اتخاذ و پس از آن مراحل پیاده‌سازی اجرا شد. مردادماه موسسه اعتباری کوثر به کر سپه متصل شد و پس از آن به ترتیب با اتصال مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان در مهرماه و قوامین در آذرماه و در نهایت انصار در بهمن‌ماه پروژه مهاجرت تکمیل شد.

https://pvst.ir/bue

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو