skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

داده‌های بانک انصار سابق به بانک سپه مهاجرت کرد

۱۶ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

داده‌های بانک انصار به‌ عنوان آخرین بانک ادغامی با بانک سپه‌، به این بانک مهاجرت داده شد. با این مهاجرت، ۲۵ درصد به حجم تراکنش‌های بانک سپه اضافه شد.

به گزارش روابط عمومی داتین، روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته، هفتم و هشتم بهمن‌ماه، با مهاجرت موفقیت‌آمیز داده‌های منابع (سپرده، چک، کارت، همراه‌بانک و اینترنت‌بانک) بانک انصار به بانک سپه، مهم‌ترین گام‌های پروژه واحدهای ادغامی برداشته شد.

این مهاجرت روز پنجشنبه هفتم بهمن با قطع درگاه‌های الکترونیکی و کارتی‌ بانک سپه و بانک‌های ادغامی آغاز شد و تا ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه روز جمعه به طول انجامید.

پروژه مهاجرت بانک سپه و ادغام پنج بانک در آن، از منظر فنی فراز و نشیب‌های بسیاری داشت؛ بانک سپه زمانی که مشتری داتین شد ۱۴۰۰ شعبه داشت اما در حال حاضر، با پایان فرایند ادغام بانک‌ها حدود سه هزار و ۷۰۰ شعبه دارد. از سوی دیگر، با هدف تغییر نیافتن شماره کارت‌های متعدد مشتریان بانک‌های ادغامی، سوییچ و سیستم مدیریت کارت داتین به صورت مولتی‌بین (Multi BIN) فعالیت می‌کنند.

همچنین به منظور عدم اختلال در دریافت خدمت توسط مشتریان بانک‌های ادغامی، علاوه بر ایجاد شماره سپرده جدید، شماره سپرده قبلی نیز حفظ شد.

علاوه بر این، نام کاربری و رمز عبور مشتریان در سرویس‌های اینترنت‌بانک و موبایل‌بانک این بانک‌ها تغییری نکرد و کاربران می‌توانند با اطلاعات قبلی از خدمات بانکی استفاده کنند.

در این میان، تنها شماره شبای مشتریان تغییر کرد که از طریق پیامک، شماره شبای جدید هر مشتری به او اطلاع‌رسانی شد.

بانک انصار سابق، آخرین بانک ادغامی بود که طی هفته گذشته داده‌های آن به بانک سپه مهاجرت داده شد. حجم بالای مشتریان و تراکنش‌ها و نیز تنوع سرویس‌ها از مهم‌ترین تفاوت‌های این بانک با چهار بانک‌ ادغامی دیگر بود به ‌گونه‌ای که با این مهاجرت، ۲۵ درصد به حجم تراکنش‌های بانک سپه اضافه شد.

گفتنی است با این مهاجرت، تمامی داده‌های حوزه منابع (سپرده، چک، کارت و بانکداری مدرن) بانک سپه و پنج بانک ادغامی به راهکار جامع بانکی داتین به طور کامل مهاجرت داده شده‌اند. همچنین مهاجرت حوزه مصارف (تسهیلات، ضمانت‌نامه و اعتبار اسنادی) نیز در یک فرایند تدریجی (ابتدا بانک سپه و پس از آن واحدهای ادغامی) از چند ماه پیش آغاز شده و در حال انجام است. به این ترتیب پرونده مهاجرت بانک سپه و واحدهای ادغامی به سامانه جامع بانکداری متمرکز داتین در سال آینده به طور کامل بسته خواهد شد.

https://pvst.ir/bty

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو