skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پیاده‌سازی سامانه یکپارچه بانکی در بانک سپه کلید خورد

تحریریه پیوست

۲۸ فروردین ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

پیاده‌سازی سامانه یکپارچه بانکی داتین از امروز (۲۸ فروردین) به صورت رسمی در بانک سپه آغاز شد. این پروژه قرار است طی یک دوره زمانی ۳ ساله در شعب بانک سپه پیاده‌سازی شود.

به گزارش پیوست، طبق قرار داد منعقد شده میان بانک سپه و هلدینگ فناپ پیاده‌سازی سامانه یکپارچه بانکی داتین در شعب بانک سپه در یک دوره زمانی ۱۸ ماهه صورت خواهد گرفت و پس از آن در ۱۸ ماه باقی مانده نیز پشتیبانی از این سرویس آغاز می‌شود.

پیاده‌سازی سامانه پکپارچه بانکی در شعب بانک سپه یکی از بزرگترین پروژه‌هایی است که تا کنون از سوی داتین به عنوان بازوی اجرایی هلدینگ فناپ در پیاده‌سازی سامانه‌های یکپارچه بانکی اجرا می‌شود.

بانک سپه جزو بانک‌هایی است که تا کنون موفق به پیاده‌سازی سامانه یکپارچه بانکی در زیرمجموعه خود نشده است. مدیرعامل این بانک امروز یکی از دلایل عدم موفقیت در پیاده‌سازی سامانه یکپارچه بانکی در این بانک را عمر کوتاه مدیران عامل طی ۴۰ سال گذشته در این بانک عنوان کرد. به عقیده محمد کاظم چقازردی به طور متوسط دوره مدیریت مدیران عامل بانک سپه ۲۰ ماه بوده است که این دوره زمانی برای اجرایی کردن طرحی در اندازه سامانه یکپارچه یک بانک بسیار کم است.

تا کنون سامانه یکپارچه بانکی داتین علاوه بر بانک پاسارگاد در بانک‌های گردشگری، رسالت، توسعه تعاون، رفاه و موسسه اعتباری آرمان نصب شده است.
هنوز برنامه‌ای برای تغییر سامانه یکپارچه بانک‌ها و موسسه مالی که قرار است در بانک سپه ادغام شوند در دوره کوتاه مدت در دستور کار نیست. در شرایط فعلی بانک‌های حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و انصار در زیرمجموعه خود از سامانه یکپارچه توسن استفاده می‌کنند و سامانه‌ای که در بانک قوامین استفاده شده یک سامانه خارجی است و موسسه مالی کوثر نیز از سامانه یکپارچه بهستان استفاده می‌کند.
در جلسه امروز مدیران بانک سپه تاکید کردند هر چند در کوتاه مدت برنامه‌ای برای تغییر سامانه یکپارچه سایر بانک‌های ادغامی با این بانک در دستور کار ندارند؛ اما در آینده برای عملکرد بهتر باید سامانه‌های به کار گرفته شده در تمامی شعب بانک سپه یکپارچه شوند.

بانک سپه با هزار ۸۰۰ شعبه یکی از بزرگترین بانک‌های دولتی ایران به شمار می‌آید، پس از طرح ادغام بانک‌های نظامی با این بانک، تعداد شعب بانک سپه به ۴ هزار و ۲۰۰ شعبه خواهد رسید و در نهایت طبق توافق‌های صورت گرفته تعداد کل شعب بانک سپه باید به ۲ هزار و ۵۰۰ شعبه برسد.

http://pvst.ir/5w1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو