skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درآمدهای مخابرات بیش از ۹۶ میلیارد تومان کاهش یافت

میثم قاسمی تحریریه

۷ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت مخابرات ایران

درآمدهای شرکت مخابرات ایران در آذر سال جاری نسبت به ماه قبل، بیش از ۹۶ میلیارد تومان کاهش یافت. این در حالی است که تا پایان آبان امسال روند روبه‌رشد درآمدهای مخابرات، ادامه یافته بود.

به گزارش پیوست، صورت‌های مالی شرکت مخابرات ایران که روی سایت کدال منتشر شده است نشان می‌دهد مجموع درآمدهای این شرکت در آذر سال جاری نسبت به آبان کاهش ۱۳.۷ درصدی پیدا کرده است. این کاهش در تمامی بخش‌های درآمدی مخابرات مانند دیتا و صوت دیده می‌شود.

درآمد مخابرات در آذر
درآمدهای شرکت مخابرات ایران در آبان و آذر ۱۴۰۰

کاهش درآمدهای مخابرات در بخش‌های مختلف این شرکت بیش از همه مربوط به خدمات مخابراتی است که شامل سرویس‌هایی می‌شود که شرکت مخابرات در اختیار دیگر شرکت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گذارد. به اشتراک‌گذاری زیرساخت‌های مخابراتی و کسب درآمد از آنها موضوعی است که در سال‌های اخیر بارها دولت بر آن تاکید کرده؛ اما شرکت‌های خصوصی تاکنون نتوانسته‌اند راهی برای تعامل پایدار با مخابرات پیدا کنند.

درآمدهای شرکت مخابرات ایران در حالی نسبت به ماه پیش کاهش یافته است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۳۶ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین درآمد‌های به‌دست‌آمده از ابتدای سال مالی تا پایان آذر سال جاری با افزایش ۱۸ درصدی روبه‌رو بود.

بیشترین بخش درآمدی شرکت مخابرات مربوط به خدمات دیتاست که بیش از ۴۸۵ میلیارد تومان می‌شود. همچنین درآمدهای مربوط به صوت در آذر بالغ بر حدود ۸۵ میلیارد تومان بوده است که مخابرات امیدوار است با اجرایی شدن طرح شورای رقابت، این بخش از آمدش افزایش پیدا کند.

درآمدهای مخابرات
روند درآمدی شرکت مخابرات ایران در ۹ ماه ابتدایی ۱۴۰۰

درآمدهای مخابرات از ابتدای ۱۴۰۰ تا پایان آبان به صورت ثابت افزایشی بوده‌ و در آبان به قله ۷۰۲ میلیارد تومانی رسیده‌اند؛ اما در آذر کاهش چشمگیری پیدا کرده‌اند.

https://pvst.ir/bjv
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو