skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مخابرات ۹۹۰ میلیارد تومان از دولت طلب دارد

میثم قاسمی تحریریه

۱۵ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ آذر ۱۴۰۰

شرکت مخابرات ایران

شرکت مخابرات ایران ۲۷۰ میلیارد تومان از سود سهام عدالت را پرداخت نکرده است؛ اما در مقابل ۹۹۰ میلیارد تومان از دولت طلب دارد. این شرکت پیشنهاد کرده است مطالبات و بدهی‌های دولتی را به صورت تهاتر پرداخت کند.

به گزارش پیوست، در هفته‌های گذشته احسان همتی، مشاور مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار، یکی از علل پرداخت نشدن بخشی از سود سهام عدالت به دارندگان این سهام را واریز نشدن این پول از سوی شرکت مخابرات ایران اعلام کرده بود؛ اما در مقابل مخابرات می‌گوید بدهی این شرکت بابت سود سهام عدالت، بسیار کمتر از طلبی است که از دستگاه‌های دولتی برای ارائه سرویس دارد و پیشنهاد می‌کند کلیه بدهی‌های این شرکت به دولت با طلب‌هایی که دارد تهاتر شود.

داود زارعیان، معاون تجاری و امور مشتریان شرکت مخابرات ایران، در این باره به پیوست گفت: «ما در ۱۲ سال خصوصی شدن مخابرات حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان پول به دولت داده‌ایم که سود سهام عدالت هم جزو آن است. بدهی ما به دولت بابت سهام عدالت تنها مربوط به یک سال است.»

او توضیح داد: «توجه داشته باشید که در مقابل این بدهی‌ها، شرکت مخابرات از دولت طلب هم دارد. متاسفانه گاهی قدرت رسانه‌ای دولت بر برخی از بخش‌ها می‌چربد. ما تا اول آبان امسال حدود ۹۹۰ میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی بابت دیتا و مکالمه طلبکاریم و مجموع بدهی‌مان به دولت کمتر از این میزان است.»

زارعیان میزان بدهی مخابرات بابت سود سهام عدالت را حدود ۲۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: «دولتی که بابت طلب سهام عدالت کار رسانه‌ای می‌کند بابت ۹۹۰ میلیارد تومان طلب مخابرات، آن هم فقط از بخش ثابت، حرفی نمی‌زند. پیشنهاد می‌کنم دولت، طلب سهام عدالت، سهام دولت و مالیات را از همین محل بدهی‌هایش بردارد. ما به خاطر منافع و مصالح ملی این موضوعات را بیان نمی‌کنیم.»

پیش از این محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، با تاکید بر طلب سنگین مخابرات از بخش‌های دولتی و غیردولتی، گفته بود ثابت ماندن تعرفه‌های این شرکت در ۱۲ سال گذشته و افزایش هزینه‌های مخابرات، دیگر دلیل پرداخت نشدن سود سهام عدالت از سوی این شرکت است.

https://pvst.ir/be4
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو