skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همکاری اوبر و متا در هند

کاربران هندی می‌توانند با واتس‌اپ اوبر بگیرند

۱۱ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اوبر، شرکت آمریکایی ارائه‌دهنده خدمات تاکسی آنلاین، اعلام کرد قابلیتی در اختیار کاربران هندی می‌گذارد تا از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ اوبر بگیرند. با نهایی شدن این قابلیت، که با همکاری اوبر و متا شرکت مادر واتس‌اپ امکان‌پذیر شده، تاکسی گرفتن برای هندی‌ها به سادگی ارسال یک پیغام واتس‌اپ خواهد بود.

به گزارش پیوست، اوبر از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تاکسی اینترنتی در جهان با ارزش بازاری بیش از ۶۸ میلیارد دلار است. این شرکت واقع در سان‌فرانسیسکوی آمریکا برای ارائه خدمات اوبر واتس‌اپی در هند با متا (فیس‌بوک سابق) همکاری کرده و خبر ارائه این امکان در بیانیه مشترک هر دو شرکت منتشر شد.

با این همکاری که برای اولین بار در تاریخ فعالیت این غول تاکسی اینترنتی رقم می‌خورد، مردم هند می‌توانند بدون دانلود و نصب اپلیکیشن اوبر از خدمات این شرکت استفاده کنند و همه مراحل از ثبت کاربر تا دریافت رسید سفر در رابط کاربری واتس‌اپ و از طریق چت انجام می‌شود.

طبق بیانیه مشترک این دو شرکت، این خدمت ابتدا در شهری به نام لاکنا در شمال هند ارائه می‌شود و به زودی به دیگر شهر‌های هند توسعه خواهد یافت.

ناندینی ماهشواری، مسئول ارشد توسعه کسب‌وکار بخش آسیا-اقیانوسیه اوبر، در این‌ باره می‌گوید: «ما می‌خواهیم درخواست یک سفر اوبر را تا حد ممکن برای هندی‌ها ساده کنیم و باید این اقدام را از طریق پلتفرم‌هایی که زیاد به استفاده مردم می‌رسد و در کار با آن راحت هستند انجام دهیم.»

هند با حدود نیم میلیارد کاربر بزرگ‌ترین بازار واتس‌اپ به شمار می‌رود.

اوبر نیز در یک پست وبلاگی نوشته است: «از این هفته خدمت جدیدی ارائه می‌کنیم که مردم از طریق آن می‌توانند با چت‌بات رسمی اوبر در واتس‌اپ تاکسی بگیرند.»

اوبر هشت سال است که در کشور‌های آسیایی فعالیت می‌کند و خدمات این شرکت در ۷۰ شهر قاره کهن در دسترس است.

البته که این قابلیت تنها محدود به مشتریان نیست و رانندگان هم همان قابلیت‌های امنیتی و بیمه را در ازای سفرهایی که از طریق واتس‌اپ ثبت می‌شود دریافت می‌کنند. چت واتس‌اپ در موارد اضطراری مشتری را از دستورالعمل‌های امنیتی از جمله نحوه ارتباط با اوبر مطلع می‌کند.

اوبر می‌گوید هند «یکی از بزرگ‌ترین بازارهای بین‌المللی این شرکت» است اما رقم دقیق کاربران این کشور را منتشر نکرده است. خدمت جدید فعلاً تنها با زبان انگلیسی در دسترس است و در آینده زبان‌های هندی هم به آن اضافه می‌شود.

منبع: CNN, Reuters

https://pvst.ir/bdd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو