skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

رئیس کمیسیون فرهنگی:

اولین جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود

پریا نظری
عضو تحریریه

۱۴ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اولین جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی یکشنبه هفته آینده (۱۹ مهرماه) برگزار می‌شود. رئیس کمیسیون فرهنگی با بیان این خبر اعلام کرد که در همین نشست هیأت رئیسه، نواب رئیس و سخنگو انتخاب خواهند شد.

به گزارش پیوست، گفته‌های رئیس کمیسیون فرهنگی در حالی است که هفته گذشته علی یزدی‌خواه،یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی اعلام کرده بود که در هفته جاری نخستین جلسه این کمیسیون برگزار می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد که به خاطر تعطیلات و تکمیل نشدن اعضای این کمیسیون این اتفاق نیفتاد.

مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، درمورد جلسه روز یکشنبه به فارس گفت: «یکشنبه ۱۹ مهر جلسه کمیسیون مشترک برگزار می‌شود که حدود ۲ ساعت به طول می‌انجامد و می‌کوشیم اقدامات اولیه برای بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی و پیام‌رسان‌های اجتماعی را انجام دهیم.»

او همچنین به حضور رسانه‌ها در جلسات کمیسیون اشاره و بیان کرد: «مقرر شده است که رسانه‌ها حضور فعال‌تری در کمیسیون مشترک داشته و تمامی نشست‌های آن علنی باشد؛ چراکه ما به مردم قول داده‌ایم که آنها را از جزئیات بررسی این طرح مطلع کنیم. این در حالی است که شایعه کرده بودند که بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی مخفی است، اما این حرف دروغ محض است؛ چراکه عده‌ای می‌کوشند مردم را درباره این طرح بترسانند.»

به گفته آقاتهرانی نمایندگان از صدا و سیما خواسته‌اند در این نشست حضور فعال‌تری داشته باشد و جلسات را به صورت علنی پخش کنند.

مرتضی آقا تهرانی،رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس

پیشتر هم غلامرضا منتظری، یکی از اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی به پیوست گفته بود که صداوسیما برای پخش جلسات این کمیسیون اعلام آمادگی کرده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی همچنین بیان کرد که نمایندگان از کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خواسته‌اند که کل نشست‌های کمیسیون‌های مشترک مجلس را علنی کند و اگر حتی با نشست‌های کمیسیون تلفیق بودجه هم تلاقی داشت، کمیسیون مشترک در اولویت برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد. او تاکید کرد که همچنین تمام نشست‌ها از طریق رادیو فرهنگ پخش خواهد شد.

براساس رای نمایندگان مجلس، طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی براساس اصل ۸۵ قانون اساسی و در کمیسیون ویژه‌ای تصویب شده و پس از تایید شورای نگهبان به مدت ۵ سال به صورت آزمایشی اجرایی می‌شود.

None

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو