skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

 بانی‌کار ارتباط بین کارفرماها و کارجویان بخش خدمات را فراهم می‌کند

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۲۸ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بانی‌کار،سامانه استخدام و کاریابی آنلاین،کارجویان و کارفرمایان حوزه شغل‌های پایه و میان‌پایه را به هم متصل می‌کند. به گفته مدیرعامل این سامانه، شغل‌های پایه و میان‌پایه، از جمله شغل‌هایی هستند که بیشتر تخصص‌محور و برپایه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای شکل می‌گیرند تا علوم دانشگاهی.

به گزارش پیوست، براساس گزارش بانی‌کار، نزدیک به نیمی از شاغلان کشور طبق اطلاعات مرکز آمار ایران، در بخش خدمات و در حوزه‌‌ شغل‌های پایه و میان‌پایه حضور دارند و این بخش ۴۸.۸ درصد از شاغلان کشور را شامل می‌شود. اگرچه این سهم نسبت به بهار سال ۹۹ بالغ بر یک درصد کاهش داشته است؛ اما همچنان برآورد می‌شود که تعداد شاغلان بخش خدمات حدود ۱۱.۵ میلیون نفر است.

سامانه بانی‌کار سال ۹۶ با هدف تسهیل کاریابی در حوزه‌‌ شغل‌های پایه و میان‌پایه و معرفی شغل‌های این حوزه به شرکت‌های بزرگ و کسب‌و‌کارهای خرد راه‌اندازی شد. در این پلتفرم کارفرمایان و کارجویان در بخش‌های خدماتی یک پروفایل شخصی دارند که در آن اطلاعات مورد نیازشان را ثبت کرده‌اند و می‌توانند با هم ارتباط داشته باشند.

هانیه گودرزی،مدیرعامل بانی‌کار

هانیه گودرزی، مدیرعامل بانی‌کار درمورد این سامانه به پیوست گفت: «بانی‌کار یک سامانه آنلاین تخصصی برای استخدام مشاغل میان‌پایه است که کارجویان و کارفرمایان حوزه شغل‌های پایه و میان‌پایه را به هم مرتبط می‌کند. شغل‌های پایه و میان‌پایه بیشتر تخصص‌محور هستند و برپایه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای شکل می‌گیرند تا علوم دانشگاهی، مانند مسئولان تشریفات، مشاورین املاک،نگهبانان و پشتیبان تلفنی و غیره.»

او ادامه داد: «وجه تمایز اصلی ما نسبت به سایت‌های استخدام دیگر، پرداختن به بخشی از بازار کار هست که بقیه وب‌سایت‌ها به آن نپرداختند و ما قصد داریم برای افرادی که در زمینه شغلی یقه آبی و یقه و صورتی خواهان کار یا کارجو هستند ارزش‌افزوده ایجاد کنیم.»

او در ادامه صحبت‌های خود به نحوه فعالیت این سامانه اشاره و بیان کرد: «کارفرماهایی که به این رده شغلی نیاز دارند، آگهی را براساس نیاز خود در وب‌سایت بانی‌کار قرار می‌دهند. کارجوهایی که در این طیف هستند رزومه ارسال می‌کنند و ما هم به کارجوها به صورت push notification اعلام می‌کنیم که در زمینه فعالیتتان آگهی استخدام ثبت شده است.»

گودرزی ادامه داد: «بانی‌کار همچنین سرویس‌های دیگری چون جذب و استخدام تضمینی کارجو و هدهانتینگ را ارائه می‌دهد. در این سرویس‌ها، بانی‌کار به عنوان واحد منابع انسانی در کنار شرکت‌هایی که واحد منابع انسانی ندارند و در استخدام نیروی انسانی  با چالش روبرو هستند، در کنارشان قرار می‌گیرد و به آنها کمک می‌کند تا نیروی مدنظر خود را به صورت تخصصی جذب کنند.»

آنطور که گودرزی می‌گوید بانی‌کار پروسه استخدام نیرو را برای شرکت‌ها انجام می‌دهد و بعد رزومه نیروهای مناسب را به شرکت موردنظر معرفی می‌کند تا آن شرکت از میان نیروهای معرفی شده، یکی را انتخاب کند.

None
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو