skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدور کارت دیجیتال واکسن برای تمامی شهروندان فراهم شد

۹ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۷ مهر ۱۴۰۰

امکان دریافت کارت دیجیتال واکسن دیجیتال برای تمامی گروه‌های سنی به زبان فارسی و انگلیسی فراهم شد. پیش از این تنها برای افرادی که قصد سفر به خارج از ایران داشتند و گروه‌های سنی پیش از سال ۱۳۲۰ امکان دریافت کارت واکسن دیجیتال فراهم شده بود.

به گزارش پیوست، مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از هم‌اکنون تمامی افرادی که یک یا دو نوبت واکسن زده‌اند می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را به رایگان دریافت کنند.

براساس این اطلاعیه برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن ورزشی و آموزشی و محدودیت‌های مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد.

صدور کارت واکسن کرونا

نحوه دریافت کارت واکسن دیجیتال

برای دریافت کارت واکسن پس از وارد کردن اطلاعات هویتی پیامکی برای فرد متقاضی ارسال می‌شود که در آن لینک اینترنتی کیوآرکد کارت واکسن دیجیتال قرار دارد.

دیجیتالی کردن کارت واکسن
پیامک کارت واکسن

پس از دانلود کردن آن لینک کارت واکسن دیجیتال حاوی اطلاعات واکسن تزریق شده افراد در قالب یک فایل تصویر که امکان دانلود پی‌دی‌اف آن نیز فراهم شده در اختیار متقاضی کارت واکسن دیجیتال قرار خواهد گرفت.

دیجیتالی کردن کارت واکسن
تصویر کارت واکسن دیجیتالی

روی تصویر کارت واکسن، نوع واکسن تزریقی ونوبت آن و همچنین محل تزریق آن مشخص شده است.

طبق آنچه اعلام شده است به نظر می‌رسد از این پس امکان اعمال محدودیت‌هایی برای کسانی که از تزریق واکسن امتناع کرده‌اند یا کارت واکسن خود را  دریافت نکرده‌اند به اماکن عمومی وجود خواهد داشت البته فقط در شرایطی اعمال می‌شود که تعداد زیادی از شهروندان واکسن را تزریق کرده‌باشند. طبق آمار وزارت بهداشت در شرایط فعلی فقط در حدود ۱۶ میلیون نفر دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

افرادی که مسافرت خارج از کشور دارند می‌توانند از طریق همین سامانه کارت واکسن دیجیتال انگلیسی خود را نیز رایگان دریافت کنند.

در این اطلاعیه تاکید شده است اکه در صورت مشاهده خطا در تاریخ یا نوع واکسن یا عدم ثبت نوبت اول یا دوم واکسن خود فرم گزارش خطا در کارت واکسن دیجیتال را تکمیل کنید.

برای اولین بار اوایل مهرماه اعلام شد که امکان صدور کارت دیجیتال واکسن فراهم شده است اما درمرحله اولیه فقط متولدین ۱۳۲۰ و قبل از آن امکان دریافت کارت واکسن دیجیتال را داشتند همین امر مورد اعتراض شهروندانی که به این سایت مراجعه می‌کردند قرار گرفت. در آن زمان اعلام شد که این سامانه در حال تکمیل است و به زودی اطلاعات تمامی افراد روی آن قرار می گیرد.

حال پس از مدت تقریبا ۲ هفته این سامانه تکمیل شده است و امکان صدور کارت واکسن دیجیتال برای فراد فراهم شده است.

https://pvst.ir/b2b

5 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو