skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

طی یک سال گذشته

۴۰۰ میلیون نفرساعت ارتباط تصویری در اسکای روم برقرار شد

پریا نظری
عضو تحریریه

۲۴ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

استارت‌آپ اسکای روم، در یک سال گذشته، ۴۰۰ میلیون نفر_ساعت ارتباط تصویری آنلاین را بر بستر پلتفرم خود ثبت کرده است. این آمار نشان از رشد ۱۰۰ برابری این کسب‌وکار از زمان آغاز فعالیت خود در سال ۹۳ دارد.

به گزارش پیوست، اسکای روم استارت‌آپی در صنعت ارتباطات تصویری آنلاین با ارائه آمار و ارقامی اعلام می‌کند که در یک‌سال گذشته توانسته رکورد ۴۰۰ میلیون نفرساعت رویداد آنلاین در بستر خود را ثبت کند.

مجید خواهانی، مدیرعامل این پلتفرم درمورد این رشد به پیوست گفت: «تقاضایی که طی یک سال گذشته، به سمت اسکای روم آمد، بیش از ۱۰۰ برابر رشد داشته است. یعنی به‌یکباره تقاضای ۱۰۰ برابری بر بستر اسکای روم شکل گرفت. اسکای‌روم برای اینکه بتواند به تقاضاهای مردم بهترین پاسخ را بدهد، در مدت زمان اندکی و با همراهی سایر اعضای تیم، ظرفیت‌های زیرساختی‌اش را به همین نسبت چندین برابر کرد.»

یکی از دلایل رشد اسکای‌روم، شیوع ویروس کرونا بود که خواهانی دراین مورد بیان کرد: «شیوع ویروس کرونا موجب شد بسیاری از جلسات، ملاقات، کنفرانس‌ها، وبینارها و دورهمی‌ها به صورت آنلاین برگزار شود. بنابراین، نیاز مبرم به پلتفرمی که بستر برقراری ارتباط تصویری آنلاین را به‌صورت ساده، قابل‌دسترسی، به زبان فارسی و در یک محصول بومی و ایرانی فراهم کرده کند، حس می‌شد. به همین خاطر میلیون‌ها کاربر ایرانی به سمت استفاده از بستر آماده‌شده توسط اسکای روم، سرازیر شدند.»

سازمان‌ها و ارگان‌ها، نهادهای آموزشی از دیگر استفاده‌کنندگان از خدمات اسکای‌روم در دوران قرنطینه بودند. خواهانی با اشاره به اینکه بسیاری از کنفرانس‌های علمی در سطح ملی و بین‌المللی در دوران قرنطینه روی اسکای‌روم برگزار شد، گفت: «از آنجایی که اسکای روم، پلتفرمی در صنعت ارتباطات تصویری آنلاین با هدف تسهیل ارتباطات است، سازمان‌ها، ارگان‌ها، نهادهای آموزشی و افراد حقیقی و حقوقی که می‌خواهند در مسیری شفاف و روشن برای همکاری و مشارکت و تجارت حرکت کنند، از اسکای‌روم بهره بردند.» این مسئله درحالی بود که دسترسی به ارتباط آنلاین به صورت رایگان در دسترس همه قرار دارد، اما بسیاری از کسب‌و‌کارها به دلیل ارائه قابلیت‌های بالاتر اسکای روم ترجیح دادند که هزینه کرده و از اسکای روم استفاده کنند.

مجید خواهانی، مدیرعامل اسکای روم

به گفته خواهانی بسیاری از کنفرانس‌های علمی در سطح ملی و بین‌المللی، مجامع عمومی بسیاری از شرکت‌ها و بسیاری از جلسات چند نفره تا کنفرانس‌های سه هزارنفره به‌صورت آنلاین و در بستر اسکای روم برگزار شد.

آنطور که خواهانی می‌گوید برقراری ارتباطات تصویری آنلاین اسکای روم، به ایجاد و رشد عدالت اجتماعی کمک کرده است. او در این مورد توضیح داد: «به دلیل ضریب نفوذ بالای اینترنت در کشور و آنلاین‌شدن بسیاری از کلاس‌ها و جلسات آموزشی و مهارتی، وجود پلتفرمی که محیط کاربری آسانی برای استفاده کاربران مختلف داشته باشد، باعث عدالت اجتماعی می‌شد. چون زمینه دسترسی افرادی از روستاها، شهرها و مکان‌های مختلف کشور را به داده‌های آموزشی و مهارتی به‌طور یکسان و هم‌زمان فراهم می‌کرد.»

او همچنین بیان کرد: «امروزه اگر یک کلاس مهارتی و آموزشی در پایتخت برگزار شود، همه شهروندان در سراسر کشور می‌توانند بر بستر اسکای روم و بدون اینکه نیازی به نصب‌ اپلیکیشن یا برنامه خاصی روی موبایل یا سیستم لپ‌تاپ و کامپیوتر خود داشته باشند، در این کلاس شرکت کنند. این مساله درحالی است که بسیاری از پلتفرم‌های مشابه اسکای روم، نیاز به نصب دارند یا برای استفاده از آنها به ساخت حساب کاربری و ساختن نشانی ایمیل، نصب اپلیکیشن‌های مختلف و غیره نیاز است.»

او ادامه داد: «به این صورت قشر وسیعی از مخاطبان و کاربران به‌ویژه افراد مسن یا افرادی که شناخت زیادی از فضای وب ندارند، در عمل نمی‌توانند از آن پلتفرم‌ها استفاده بکنند؛ اما برای استفاده از اسکای روم نیاز به نصب هیچ نرم‌افزاری نیست. چون این پلتفرم براساس تکنولوژی وب RTC کار می‌کند و برای استفاده از آن، دسترسی به یک مرورگر کافی است.»

https://pvst.ir/ay0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو