skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رجیستری گوشی‌های مسافری تا ۱۰ روز آینده کاملا غیرحضوری می‌شود

امید اعظمی عضو تحریریه

۷ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یک روز پس از بازدید وزیر اقتصاد و دارایی از گمرک فرودگام امام خمینی و انتشار خبر احتمال حذف حضوری رجیستری موبایل در مبادی ورودی کشور، احسان خاندوزی در اکانت توییتر خود، نامه‌ای که خطاب به رئیس گمرک ایران نوشته را منتشر کرد که در آن اعلام شده است: رجیستری گوشی‌های مسافری ظرف ۱۰ روز آینده به‌طور کامل غیرحضوری خواهد شد.

به گزارش پیوست، در متن این نامه آمده که باید کارگروهی متشکل از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شود و ظرف مدت ۱۰ روز، فرآیند مربوط به رجیستری حضوری گوشی تلفن همراه و سایر دستگاه‌های ارتباطی در مبادی ورودی کشور حذف شده و صرفا به‌صورت غیرحضوری و از طریق یک درگاه واحد انجام شود. وزیر اقتصاد در این نامه تصمیم برای غیرحضوری شدن رجیستری گوشی‌های مسافری لوکس را به تصمیم این کارگروه موکول کرد.

در این نامه همچنین درخواست شده تا با گوشی‌های مورد استفاده مسافران و یا هدیه‌های همراه مسافران مانند کالاهای تجاری برخورد نشود و باکمترین تشریفات و در سریع‌ترین زمان رجیستر شود.

همچنین مهرداد ارونقی، معاون فنی گمرک ایران طی در گفت‌وگو با شبکه خبر صداوسیما اعلام کرد با تشکیل این کارگروه، سازوکار حذف رجیستری از مبادی ورودی کشور به احتمال زیاد از هفته آینده اجرایی خواهد شد.

به گفته ارونقی، با اجرایی شدن این تصمیم، هر مسافر بعد از ورود به کشور بدون ارائه مشخصات در گمرک، یک ماه فرصت دارد با ورود به سامانه، نسبت به رجیستری دستگاه سیم‌کارت‌خور خود اقدام کند.

رجیستری آنلاین گوشی‌های مسافری از مهرماه سال گذشته به درخواست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حذف شده بود اما از دی ماه ۹۹ و با درخواست گمرک ایران، فرآیند حضوری رجیستری مجددا آنلاین شد با این تفاوت که مسافران اطلاعات اولیه گوشی خود را در مبادی ورودی کشور ثبت می‌کردند و سپس تا مدت زمان ۳۰ روز فرصت داشتند که از طریق درگاه‌های آنلاین باقی فرآیند رجیستری را انجام دهند.

https://pvst.ir/atp
امید اعظمیعضو تحریریه

شاید هیچ‌وقت صفت ماجراجو را در توصیف خودم به‌کار نبرده‌ باشم. اما وقتی به مسیری که آمدم نگاه می‌کنم، چیزی جز ماجراجویی نمی‌بینم. از تحصیل در رشته مهندسی نرم‌افزار و یک سال تجربه برنامه‌نویسی گرفته تا تجربه برگزاری استارت‌آپ ویکند بیرجند و سه سال مدیا مانیتورینگ در حوزه روابط‌عمومی و حالا تجربه جدیدی در پیوست و حوزه خبرنگاری. اما برای من ارزشمند‌تر از هر تجربه‌ای، دوستان خوبی بودند که در این مسیر پیدا کردم.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو