skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

گمرک اعلام کرد:

رجیستری آنلاین موبایل مسافری لغو می‌شود

تحریریه پیوست

۸ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تصمیم‌گیری جدید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای رجیستری گوشی‌های موبایل، حکایت از این دارد که به زودی دیگر امکان رجیستری موبایل مسافری به صورت آنلاین وجود نخواهد داشت. سخنگوی گمرک در جدید‌ترین اظهار نظر اعلام کرده که از ۱۲ مهر ماه رجیستر تلفن‌همراه مسافری صرفا در مبادی ورودی و حضوری خواهد بود و مسافران باید مدارک خرید را به همراه داشته باشند.

به گزارش پیوست، ورود گوشی‌های مسافری به بازار در چند سال گذشته دستخوش تغییرات گوناگونی شده است. دلیل اصلی آنهم سوء‌استفاده برخی از این روش است. برای نمونه براساس گزارشی که اخیرا خبرگزاری ایرنا منتشر کرده خرید امتیاز گذرنامه (پاسپورت) برای رجیستر کردن تلفن‌همراه در ماه‌های اخیر، رونق زیادی داشته است. آنطور که در این گزارش آمده در برخی موارد  خرید این امتیاز به پنج میلیون تومان نیز رسیده است. هرچند که به نظر می‌رسد با ثبت حضوری گوشی مسافری در مبادی ورودی جلوی این فعالیت‌ها گرفته شود.

بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار است در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از اطلاعات مسافران، ورودی برای رجیستری گوشی تلفن همراه، اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران، صرفاً در محل مبادی ورودی کشور و پس از احراز هویت دقیق و تشخیص غیرتجاری بودن و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام شود.

روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک، در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در این مورد گفت:‌  «برابر مندرجات متن مصوبه بند ۱- الف مصوبه شماره ۳۲۰۵۱/۹۹ در ۲۷ مرداد ، پس از دوازدهم مهر ماه، هرگونه ثبت غیرحضوری تلفن همراه مسافری و بعد از خروج از گمرکات اجرایی مبادی ورودی، توسط مسافرین ممانعت به عمل می‌آید.» به گفته او از ۱۲ مهر ماه کارشناسان گمرک در گیت‌های ورودی مبادی مربوطه حاضر خواهند شد و به ارائه خدمات و انجام تشریفات گمرکی بر اساس این مصوبه با رعایت کامل مقررات خواهند پرداخت.

او ادامه داد: «مسافران اسناد و مدارک خرید تلفن را با خود به همراه داشته باشند تا در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه ارزش گمرک همکاران ما نسبت به پذیرش ارزش کالا و ادامه تشریفات گمرکی اقدام کنند تا پس از آن دفتر تعیین ارزش گمرک، تصمیمات لازم را اخذ کند.»

اواسط شهریور ماه نیز کمیته راهبری رجیستری برای جلوگیری از سودجویی به واسطه ثبت گوشی مسافرتی، رجیستری گوشی مسافری را تنها منوط به درج شماره سیم‌کارتی دانسته که حداقل ۲۰ روز از فعال شدن آن گذشته باشد. ستاد مبارزه با قاچاقق کالا و همچنین مسئولان گمرک امیدوارند با اجرای این دو طرح قاچاق گوشی در لباس واردات گوشی مسافری به حداقل برسد.

http://pvst.ir/8pu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو