skip to Main Content
صفحه ویژه هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انتظارات زهتابی،نائب رئیس کمیسیون بازی سازمان نصر از وزیر ارتباطات دولت آینده:

وزیر ICT دولت سیزدهم اینترنت پایدار را توسعه دهد

۴ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : 2 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

قطعی سراسری اینترنت در آبان ۹۸ سبب شد تا بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنت از جمله بازیسازان با مشکلات بسیاری مواجه شوند. پس از اتصال مجدد کندی سرعت اینترنت و قطعی‌های گاه و بیگاه و فیلترینگ هم برای این کسب‌وکارها چالش‌هایی ایجاد کرده است و حالا محمد زهتابی، مدیرعامل استودیو پاییزان با بیان اینکه در دولت دوازدهم توسعه اینترنت در کشور خوب بود، از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم انتظار دارد تا اینترنت پایدار را توسعه دهد.

به گزارش پیوست، زهتابی،نائب رئیس کمیسیون بازی و سرگرمی سازمان نصر تهران و مدیرعامل استودیو پاییزان اعتقاد دارد با اینکه توسعه اینترنت در دولت دوازدهم به خوبی انجام شده است؛ اما در این دوره کسب‌وکارها در روزهای مختلف ناپایداری اینترنت را تجربه کردند یا اینکه اینترنت دچار قطع و وصلی می‌شد یا سرعت آن کاهش پیدا می‌کرد در حالیکه برای کسب‌وکارهایی مثل استودیوهای بازیسازی وجود اینترنت پایدار از اهمیت بسیاری برخوردار است.

او در صحبت‌های خود به بحث استفاده از فیلترشکن به عنوان یک چالش نام برد و به پیوست گفت: «یکی دیگر مسائل استفاده از فیلترشکن است. حتی سایت‌هایی که به بحث‌های سیاسی و فرهنگی مرتبط نیستند، هم فیلتر هستند و ما باید از فیلترشکن برای استفاده از این سایت‌ها استفاده کنیم. استفاده از فیلترشکن هم بسیار همه‌گیر و عادی شده است و به صورتی که بدون فیلترشکن نمی‌توان از اینترنت استفاده کرد. به همین خاطر قطع و وصل کردن فیلترشکن برای استفاده از سایت‌های ایرانی و خارجی ازاردهنده است.»

زهتابی در ادامه اضافه کرد: «یکی دیگر از موضوعاتی که به نظرم از اهمیت زیادی برخوردار است، بحث بهبود زیرساخت‌های بانک‌ها است. به عنوان مثال وقتی برای نخستین بار رمز پویا مطرح شد، خیلی به کسب‌وکارهای اینترنتی آسیب زد. البته پس از بهبود سامانه‌های بانکی این موضوع هم تسهیل شد؛ اما به نظر من شیوه‌های مدرن پرداخت که در دنیا وجود دارد، در ایران باید شکل بگیرد تا کسب‌وکارهای اینترنتی یا کسب‌وکارهایی که پرداخت غیرحضوری دارند بتوانند راحت‌تر به مخاطبان خود سرویس ارائه دهند.»

برای بوکمارک این نوشته

https://pvst.ir/ak4
بهناز توحیدیعضو تحریریه

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو