skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

۱۵ تیر آخرین مهلت پیشنهاد مدیران دولت سیزدهم توسط مردم

تحریریه پیوست

۱۵ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

کمتر از دوماه به شروع کار دولت سیزدهم باقی مانده و در محافل مختلف صحبت از وزرایی است که قرار است ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری آینده برای کابینه چهار ساله خود انتخاب کند. گمانه‌زنی‌ها برای وزارتخانه‌های مختلف زیاد است و حالا در این بین ابراهیم رئیسی سامانه‌ای را راه‌اندازی کرده است که امروز ۱۵ تیرماه مهلت ارسال پیشنهادها از سوی مردم برای انتخاب مدیران دولت سیزدهم به پایان می‌رسد.

به گزارش پیوست، اولین بار را‌ه‌اندازی چنین سامانه‌ای در نشست خبری ابراهیم رئیسی اعلام شد. رئیس جمهور دولت سیزدهم در نشست خبری که دو روز پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد در این باره گفته بود که رسانه‌ها دست از گمانه‌زنی بردارند، چرا که او قصد دارد رویه جدیدی برای انتخاب اعضای کابینه در نظر بگیرد.

رئیسی خطاب به رسانه‌ها گفت «توصیه‌ا‌م به رسانه‌ها آن است که گمانه زنی نکنید، ما سامانه ای را در اختیار همه قرار می دهیم تا افراد مورد نظرشان را به عنوان مدیر معرفی کنند، از نگاه مردم و از نگاه نخبگان استقبال می کنم. از همگان می خواهم پیشنهادات را نسبت به اشخاص مختلف ارائه کنند؛ محور، شایسته سالاری است.»

حالا این سامانه به آدرس yaran.raisi.ir/managers در دسترس مردم قرار گرفته است. در اطلاعیه‌ای که در این سایت دیده می‌شود تاکید شده که «با توجه به مهلت محدود برای جمع بندی پیشنهادهای ارائه شده، به استحضار کاربران گرامی می رساند آخرین مهلت معرفی پیشنهاد وزرا و معاونان رئیس جمهور ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۵ تیر ماه است.»

رئیسی از همه نخبگان، فرهیختگان، گروه‌ها، احزاب، تشکل ها و آحاد مردم تقاضا کرده چنانچه فردی با شاخص‌های مشخص شده  و در تراز دولت مردمی می‌شناسند نسبت به معرفی وی در سامانه اقدام کنند.

این اقدام رئیسی مخالفان و موافقانی هم تاکنون داشته است. برای نمونه مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس یازدهم در توئیتر خود از رئیسی به دلیل مشورت با مردم در انتخاب وزرا انتقاد کرد و نوشت: «‌حسن نیت جناب آقای رئیسی و کمک و مشورت‌گرفتن از مردم ستودنی است ولی انتخاب وزرا از وظایف اصلی رئیس‌جمهور است که باید با مشورت خبرگان و اهل تدبیر و رأی اعتماد مجلس انجام گیرد و نه با نظرخواهی عمومی!»

https://pvst.ir/afl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو