skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییت‌ ایلان ماسک دوباره قیمت بیت‌کوین را تغییر داد

۲۴ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ آذر ۱۴۰۰

بیتکوین دوباره به لطف توییتر ایلان ماسک به حرکت در آمده است. مدیرعامل تسلا و دلبسته دوج کوین در توییتی روز یکشنبه گفت که اگر تایید شود که حدود پنجاه درصد از ماینر‌ها از انرژی پاک استفاده می‌کنند و این روند در آینده ادامه خواهد داشت، تسلا «تراکنش‌های بیتکوین را از سر می‌گیرد». پس از این توییت قیمت بیتکوین نزدیک به یک درصد افزایش یافت و به 37 هزار و 650 دلار رسید و در حال حاضر به قیمت آن به 39 هزار و 495 دلار رسیده است.

به گزارش پیوست به نقل از دیکریپت، این توییت در پاسخ به داستانی از وبسایت کوین‌تلگراف درمورد مادگا وایرزیکا، مدیرعامل شرکت فین‌تک سیگنیا (Sygnia)، بود که ماسک را به الگوی افزایش و کاهش قیمت بیت‌کوین متهم می‌کرد زیرا براساس جمع‌بندی وایرزیکا، تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرد و سپس «بخش بزرگی از آن را در اوج قیمتی فروخت.»

ماسک انتقاد وایرزیکا را «نادرست» خواند و افزود که تسلا «تنها حدود 10 درصد از دارایی‌های بیت‌کوینی خود را فروخته تا تایید کند که بدون حرکت دادن بازار می‌توان آن را به سادگی نقد کند.» ماسک در ماه آوریل نیز گفت که تسلا «10 درصد از دارایی‌های خود را فروخته تا نقد شوندگی بیت‌کوین را به عنوان یک دارایی در کنار پول نقد تایید کند.»

در سال گذشته، توییت‌های ماسک دائما قیمت رمزارز‌ها را به بالا و پایین حرکت داده است.

خرید بیت‌کوین توسط تسلا در ماه فوریه باعث شد که قیمت بیت‌کوین سهام تسلا (TSLA) هردو افزایش پیدا کنند، اما او در توییتی در ماه می که باعث حیرت مهم شد گفت که تسلا دیگر به دلیل نگرانی‌های محیط زیستی بیتکوین نمی‌پذیرد و پس از آن نیز با بیان نگرانی‌های خود درمورد بیتکوین دائما باعث کاهش قیمت این راز شد.

در حال حاضر او توکن میم دوج‌کوین را به جای بیت‌کوین برگزیده و توییت‌های دوج او باعث شده تا قیمت دوج‌کوین را افزایش دهد.

نمودار‌های قیمت نشان می‌دهد که تاثیر ایلان روی قیمت‌ رمزارز‌ها همانند همیشه زنده است. پس از توییت ماسک در روز یکشنبه، بیت‌کوین مقاومت 35 تا 36 هزار دلار را برای اولین بار پس از روند نزولی ماه آوریل شکست.

بحث درمورد تاثیر محیط زیستی بیت‌کوین در سال گذشته شدیدتر و داغ تر شده و منتقدان به دنبال استخراج بیت‌کوینی هستند که عمدتا از انرژی تجدید پذیر یا پاک استفاده کند. گزارشی از سوی مرکز اقتصاد جایگزین کمبریج در سال 2020 نشان داد که 39 درصد از استخراج‌ بیت‌کوین از انرژی تجدید پذیر استفاده می‌کنند در حالی که گزارش سال 2018 CoinShares که یک شرکت سرمایه‌گذاری رمزارز است، این نسبت را حتی تا 77.6 درصد برآورد کرده بود.

از زمان خرید 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوین در ماه فوریه و عقب نشینی ماسک از آن در ماه می، او به روشنی نگران مصرف انرژی استخراج بیت‌کوین و اثرگذاری آن بر تصویر سبز شرکت تسلا است.

هفته گذشته در کنفرانس سال 2021 بیت‌کوین در میامی، فریاد‌های «لعنت به ماسک» و همچنین تیشرت‌های این شعار بسیار معروف شدند. اما حالا که تسلا احتمال استفاده دوباره از بیت‌کوین را مطرح کرده است، شاید طرفداران بیت‌کوین بار دیگر ماسک را بپذیرند.

برای مطالعه زندگی نامه ایلان ماسک کلیک کنید.

منبع: Decrypt

https://pvst.ir/a9g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو