skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رگولاتوری: با شورای رقابت برای تغییر تعرفه تلفن ثابت توافقی نکرده‌ایم

سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۹ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد هیچ توافقی در خصوص افزایش یا تغییر تعرفه تلفن ثابت میان آنها با  شورای رقابت صورت نگرفته است.

به گزارش پیوست، هفته گذشته ابراهیم محمودزاده، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از توافق اولیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با شورای رقابت بر سر تعرفه حداقل مصرف ۱۶ هزار تومانی خانوار به ازای هر خط تلفن ثابت خبر داد. محمودزاده در توضیح این موضوع گفته بود: «موضوع حداقل مصرف مطرح شده که براساس آن اگر فردی بیش از ۱۶ هزار تومان از خط تلفن خود استفاده کرد، صورت حساب او براساس میزان مصرف او محاسبه می‌شود؛ اما اگر فردی هزار تومان هم مصرف کرد، باید حداقل مصرف ۱۶ هزار تومان را بپردازد.» او تاکید کرده بود که در کنار اینکه دولت در مورد تعرفه با مخابرات وعده همراهی داده است مخابرات نیز به دولت وعده داده‌ که ظرفیت مورد نظر دولت برای توسعه امسال را تامین خواهند کرد.

این درحالی است که روابط عمومی رگولاتوری اعلام کرد هنوز توافقی میان شورای رقابت و مخابرات اتفاق نیافتاده است و آنچه که مخابرات اعلام کرده مورد قبول رگولاتوری نیست. روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهارات رییس هیات مدیره مخابرات ایران در مورد توافق با رگولاتوری برای تخصیص تعرفه ۱۶هزارتومانی برای خطوط تلفن ثابت، نادرست می‌داند و می‌گوید: «هرگونه تغییر ساختار تعرفه مخابرات ایران منوط به تعیین تکلیف مبالغ کلان ودیعه گذاری مردم نزد این شرکت است.»

چندی پیش مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، در مصاحبه اختصاصی خود با پیوست اعلام کرد که این شرکت برای اولین در طول چند دهه فعالیت خود زیان۱۷۶۰ میلیارد تومان زیان ده شده است. به گفته سلطانی این شرکت با بیش از یکصد هزار نیروی انسانی استخدامی و پیمانکاری، برای تامین هزینه‌های جاری خود دچار مشکل شده و دیگر نمی‌تواند به روند فعلی، کار را ادامه دهد. مخابرات یکی از راه‌های ساده برای گذر از شرایط فعلی‌اش را افزایش تعرفه‌ها چه در بخش تلفن ثابت چه در بخش اینترنت ثابت می‌داند تا با جذب سرمایه بتواند به توسعه شبکه خود کمک کند.

https://pvst.ir/a6w
سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو