skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرویس خدمات وب آمازون از راه‌اندازی سه مرکز داده جدید در خاورمیانه خبر داد

۵ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سرویس خدمات وب آمازون (AWS) می‌خواهد تا سال ۲۰۲۲ زیرساخت مرکز داده‌ای جدیدی را در امارات عربی متحده ایجاد کند. این مرکز شامل سه حوزه جدید دسترسی است و دومین مرکزی است که از سوی AWS در منطقه خاورمیانه ایجاد می‌شود. پیش از این مرکز داده مشابهی در بحرین ایجاد شده بود.

به گزارش پیوست به نقل از ZDNet، محمد علی الشرفا، مدیرعامل سازمان توسعه اقتصادی ابوظبی، می‌گوید: «توسعه AWS به امارت عربی متحده نشان‌دهنده رشد سریع اکوسیستم نوآوری ما است که از دسترسی به پلتفرم ابری برتر جهان و تکنولوژی‌های پیشرفته و راه‌حل‌های آن بهره‌مند خواهد شد.»

با توجه به زیرساخت هوشمند و تحول دیجیتال ابوظبی، سرمایه‌گذاری AWS باعث می‌شود تا نوآوران و شرکت‌هایی که راه‌حل‌های جهانی دارند بتوانند از فرصت‌های جدید در امارات و فراتر از آن استفاده کنند. AWS امیدوار است که اضافه شدن این منطقه جدید در خاورمیانه به مشتریان اجازه ذخیره داده محلی در امارات را داده و در عین حال تاخیر بسیار پایینی را در این کشور تجربه کنند. سازمان‌هایی که از این منطقه استفاده می‌کنند به تکنولوژی‌های AWS از جمله محاسبه ابری، ذخیره‌سازی ابری، شبکه‌سازی،‌ دیتاسنتر، تحلیل، یادگیری ماشینی،‌ اینترنت اشیا و خدمات موبایلی دسترسی خواهند داشت.

تریق بن هندی، مدیر ارشد اداره سرمایه‌گذاری ابوظبی، گفت: «ما از منطقه جدیدی که AWS در امارات که زیرساخت ابری پیشرفته را با خود به همراه دارد استقبال می‌کنیم. این اقدام با هدف ما برای جذب سرمایه و تقویت قابلیت‌های تکنولوژی همخوانی دارد.»

این مثال دیگری از افزایش همکاری بین بخش‌های دولتی و خصوصی در امارات است که با هدف سرعت بخشیدن به پیشرفت‌ها و توسعه گسترده تحول دیجیتال انجام می‌گیرد و جایگاه ابوظبی را به عنوان یک مرکز نوآوری جهانی تقویت می‌کند. از مشتریان نامدار AWS در این منطقه می‌توان اولین بانک ابوظبی، مرکز فضایی محمد بن رشید، فروشگاه‌های بزرگ مجید الفتائم، مرکز درمان GE، پلتفرم پخش موسیقی Anghami، دانشگاه هوشمند همدان بن محمد، و پلتفرم سرمایه‌گذاری و اقتصاد فردی Sarwa را نام برد.

AWS در سطح جهانی 80 حوزه دسترسی در 25 منطقه جغرافیایی دارد و قرار است علاوه بر امارات، 18 حوزه دسترسی جدید و پنج منطقه جدید AWS را در استرالیا،‌ هند،‌ اندونزی،‌ اسپانیا و سوییس احداث کند. منطقه جدیدی آسیا اقیانوسیه AWS (ملبورن) که قرار است در نیمه دوم سال 2022 افتتاح شود شامل سه حوزه دسترسی در همان ابتدای راه‌اندازی خواهد بود. این حوزه‌های دسترسی به 25 حوزه موجود در هشت منطقه AWS در آسیا استرالیا، چین، هند، ژاپن، کره و سنگاپور اضافه خواهد شد.

منبع: ZDNet

 

https://pvst.ir/a4x

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو