skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پرداخت الکترونیک سامان بیشترین تعداد تراکنش‌های کارتی در اسفندماه را به خود اختصاص داد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۲۱ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سهم تعدادی تراکنش‌های پرداخت الکترونیک سامان در گزارش اسفندماه ۹۹ شاپرک از سایر شرکت‌ها پیشی گرفت و به ۱۹/۸۸ درصد رسید این درحالی است که به‌پرداخت ملت با سهم ۱۹/۴۶ درصدی از تعداد تراکنش‌ها در رتبه دوم قرار دارد.

سهم بازار هر شرکت PSP از نظر تعداد تراکنش‌ها در اسفند ماه ۹۹

به گزارش پیوست، طبق گزارش اسفندماه شاپرک پس از این دو شرکت به ترتیب «تجارت الکترونیکی پارسیان» و «آسان پرداخت پرشین» بیشترین سهم از تعداد تراکنش‌ها در این ماه را به خود اختصاص داده‌اند.

برهمین اساس هرچند پرداخت الکترونیک سامان بیشترین تعداد تراکنش‌ها را در اسفندماه به خود اختصاص داده بود اما از نظر مبلغ به‌پرداخت ملت از این شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت پیشی گرفته است و ۲۰/۰۵ درصد مبلغ تراکنش را به خود اختصاص داده است و پرداخت الکترونیک سامان از نظر مبلغ تراکنش‌ها در رتبه دوم قرار دارد. در این رده بندی نیز تجارت الکترونیک پارسیان و کارت اعتباری ایران کیش در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

سهم بازار هر شرکت PSP از نظر مبلغ تراکنش‌ها در اسفندماه ۹۹

مقایسه این دو نمودار با یکدیگر و مقایسه آن با نمودار بهمن ماه نشان می‌دهد که هر چه میزان نوسانات این سهم‌ها در مولفه‌های تعدادی قابل توجه نیست اما سبب جابه‌جایی بین شرکت‌های «به‌پرداخت ملت» و «پرداخت الکترونیک سامان » و دو شرکت «پرداخت الکترونیک سداد» و «کارت اعتباری ایران‌کیش» و همچنین دو شرکت « الکترونیک کارت دماوند» و «سایان کارت» شده است.

شرکت پرداخت الکترونیک سامان در ۱۰ سال گذشته در تمام گزارش‌های شاپرک به طور متوسط سالانه یک درصد رشد داشته است و آخرین آمار نشان می‌دهد که در سال قبل، نزدیک به ۲۰ درصد تراکنش‌های کل کشور از درگاه‌های سپ پردازش شده است.

بر اساس آخرین گزارش شاپرک، شرکت پرداخت الکترونیک سامان با پوشش29.74 درصدی از سهم تعدادی و 34.50 درصدی مبلغ تراکنش‌های موبایلی دارنده بالاترین سهم در بازار این تراکنش‌ها در اسفندماه 99 شناخته می‌شود.

مطابق همین بررسی‌ها سپ در تراکنش‌های اینترنتی هم رشد داشته است و در اسفندماه با رقمی معادل 39.59 درصد توانسته بخش قابل توجهی از بازار مبلغی تراکنش‌های اینترنتی را به نام خود بزند.

در اسفندماه شرکت به‌پرداخت ملت نیز همجنان با ۲۰/۱۷ درصد از بازار تراکنش‌‌های کارتخوان فروشگاهی بالاترین سهم را در اختیار دارد. در این ماه شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با کسب ۳۴/۸۷ درصد از سهم بازار تراکنش‌های اینترنتی، را به خود اختصاص داد. پرداخت الکترونیک سامان نیز با پوشش ۲۹/۷۴ درصدی از سهم تعدادی تراکنش‌های موبایلی به عنوان دارنده بالاترین سهم در بازار تراکنش‌های موبایلی شناخته می‌شود.

مقایسه سهم هر شرکت PSP از تعداد تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش در بهمن و اسفندماه ۹۹

بیشترین اختلاف بین سهم تعدادی تراکنش‌های ابزار پذیرش کارتخوان فروشگاهی به شرکت «به‌پرداخت ملت» تعلق دارد. اختلاف سهم این شرکت در ابزار کارتخوان فروشگاهی در اسفندماه نسبت به ماه گذشته، رقم منفی ۰/۶۵ درصد بوده است. بالاترین اختلاف بین سهم تعدادی تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی با ۱/۶۳ درصد کاهش به شرکت «پرداخت الکترونیک سداد» تعلق دارد. شرکت «تجارت الکترونیک پارسیان» در ابزار پذیرش موبایلی با ۱/۹۰ درصد ریزش، نسبت به سایر شرکت‌ها بالاترین تفاضل سهم را نشان داده است، در مقابل ۱/۹۰ درصد به سهم تعدادی تراکنش‌ها در ابزار پذیرش موبایلی شرکت «پرداخت الکترونیک سامان» اضافه شده است.

http://pvst.ir/9tv
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو