skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل شرکت شاپرک:

شرکت‌های PSP امسال رتبه‌بندی می‌شوند

۱۵ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بانکی یا PSPها در سال جاری رتبه‌بندی خواهند شد و براساس رتبه‌ دریافتی‌ و میزان رعایت الزامات رگولاتور از کارمزد پرداخت بهره‌مند خواهند شد.

کاظم دهقان، مدیرعامل شرکت شاپرک با بیان این مطلب در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد: «امسال رتبه‌بندی اپراتورها و تدوین دقیق الزامات این حوزه را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.»

دهقان گفت: «شرکت‌های PSP و در مجموع اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات پرداخت در نهایت مطابق با مجموعه اقداماتشان و کیفیت سرویسی که به مشتریان خود ارائه می‌دهند و میزان رعایت الزامات رگولاتوری طبقه‌بندی می‌شوند و طبق همان از کارمزد بهره‌مند خواهند شد.»

او در پاسخ به این سوال که آیا میزان کارمزد دریافتی شرکت‌های PSP براساس رتبه‌بندی آنها خواهد بود‌؟ توضیح داد: «این شرکت‌ها براساس میزان رعایت الزامات رگولاتوری و کیفیت سرویسی که ارائه می‌دهند کارمزد دریافت خواهند کرد.»

در شرایط فعلی میزان کارمزد دریافتی شرکت‌های PSP ثابت است و کارمزد خود را براساس تعداد تراکنش‌های انجام شده از بانک دریافت می‌کنند. با وجود اینکه در سال‌های گذشته همواره بحث تغییر نظام کارمزدی مطرح بوده؛ اما تا کنون به دلیل پیچیدگی‌های اقتصادی و سیاسی آن، تغییر نظام کارمزد اجرایی نشده است.

کاظم دهقان، مدیرعامل شاپرک

از ابتدای سال گذشته موضوع بازنگری در کارمزدهای شبکه بانکی در کارگروهی در بانک مرکزی مطرح شد که هر چند خروجی اولیه آن کارگروه منجر به تغییر در کارمزد برخی از خدمات بانکی شد با اینحال در نهایت در کارمزدهای شبکه پرداخت تغییری اعمال نشد.

همان زمان گفته می‌شد که به زودی کارمزدهای شبکه پرداخت نیز تغییر خواهد کرد؛ اما به نظر می‌رسد با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نزدیکی به زمان برگزاری انتخابات هرگونه تغییری در نظام کارمزدی به آینده موکول شود.

مدیرعامل شاپرک در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای صدور مجوز جدید برای شرکت‌های PSP ندارید گفت: «صدور مجوزهای جدید در حیطه بانک مرکزی است. ما به عنوان مشاور بانک مرکزی با آنها همکاری می‌کنیم.»

او ادامه داد: «در سال‌هایی که از تاسیس شرکت‌های PSP می‌گذرد آنان ملزم به رعایت مجموعه‌ای از قواعد تعیین شده از سوی رگولاتوری بودند و شاپرک نیز از بدو تاسیس موظف بر نظارت و کنترل اجرای این قواعد در آن شرکت‌ها بوده‌ است. طبیعی است که بعد از گذشت این سال‌ها نیاز به بازنگری در این قواعد حس شود.»

دهقان تاکید کرد که شاپرک قصد دارد در سال ۱۴۰۰ مجموعه ساماندهی شرکت‌های PSP را با جدیت بیشتری نسبت به قبل در دستور کار قرار دهد.

طبق گفته او این ساماندهی مبتنی بر ایجاد رقابت دقیق در بازار، افزایش کیفیت سرویس‌های شرکت‌های PSP و در نهایت کنترل دقیق ضوابط و الزامات پیاده شده از سوی این شرکت‌ها خواهد بود.

http://pvst.ir/9sv

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو