skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس‌جمهور: هفته آینده تکلیف کارت اعتباری مشخص می‌شود

۱۸ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رئیس‌جمهوری در جلسه امروز (۱۸ فروردین ماه) هیات دولت خبر از مشخص شدن تکلیف کارت اعتباری در هفته آینده داد و قول داد تا بانک‌ها با پشتوانه سهام عدالت برای شهروندان متقاضی کارت اعتباری این کارت را صادر کنند و در اختیار آنان قرار دهند.

به گزارش پیوست، حسن روحانی اعلام کرد که هفته آینده مصوبه‌ کارت اعتباری در هیات دولت نهایی خواهد شد و از آن پس بانک‌ها می‌توانند برای مردم با پشتوانه سهام عدالت یا هر پشتوانه دیگری کارت اعتباری صادر کنند. طبق گفته او علاوه بر سهام عدالت، یارانه و اوراق بهادار دیگر نیز می‌تواند به عنوان پشتوانه انتخاب شود و کارت اعتباری در اختیار مردم قرار گیرد.

روحانی گفت: «برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی، بانک‌ها کارت اعتباری ۱۴ میلیون تومانی صادر خواهند کرد و برای دارندگان سهام عدالت ۵۰۰ هزارتومانی کارت اعتباری ۷ میلیون تومانی.» طبق گفته او در این صورت یک خانواده ۳ نفره که از سهام عدالت برخوردارند می‌توانند کارت اعتباری معادل ۲۱ میلیون تومان را دریافت کنند.

صدور کارت اعتباری و به جریان انداختن این نوع کارت مدت‌هاست که در دستور کاری بانک مرکزی قرار دارد؛ اما هربار به دلایل مختلف از جمله کمبود منابع بانکی امکان اجرای آن فراهم نشده است.

سال گذشته هم‌زمان با شیوع کرونا و همچنین آزاد سازی سهام عدالت، بانک مرکزی شرایط پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه کارت اعتباری به شبکه بانکی را اعلام کرد. این بانک طی بخشنامه‌ای بانک‌ها و به  موسسات اعتباری غیر بانکی اجازه داد تا سهام عدالت را به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری بپذیرند. طبق مصوبه بانک مرکزی صدور کارت اعتباری به پشتوانه وثیقه سهام عدالت، صرفا برای متقاضی که سهام عدالت متعلق به وی است، امکان‌پذیر خواهد بود. حال رئیس‌جمهوری خبر از مصوبه‌ای می‌دهد که علاوه بر اینکه سهام عدالت می‌تواند پشتوانه کارت اعتباری قرار گیرد، متقاضیان کارت اعتباری از سایر اوراق بهادر خود نیز می‌توانند به این منظور بهره برند.

هر چند این مصوبه بانک مرکزی در خرداد ماه سال گذشته به شبکه بانکی ابلاغ شد؛ اما بانک‌ها چندان از آن استقبال نکردند در این میان بانک ملی از مهرماه ۹۹ سعی کرد تا در قالب کارت‌های اعتباری تسهیلات خرد را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. این کارت‌ها که در سه نوع طلایی، نقره‌ای و برنزی عرضه می‌شود و دارنده این کارت می‌تواند تا میزان مشخصی که به آن سقف اعتبار گفته می‌شود از محل اعتباری که توسط بانک ملی ایران به آن اختصاص داده‌شده است از مراکز فروش کالا یا خدمات خرید کند.

رئیس‌جمهوری در جلسه هیات دولت وعده داد که متقاضیان کارت اعتباری برای دریافت کارت اعتباری خود نیاز به مراجعه مستقیم به بانک‌ها ندارند و به صورت کاملا الکترونیکی می‌توانند تقاضای کارت اعتباری کنند و آن را دریافت کنند. دریافت خدمات بانکی به صورت کاملا الکترونیکی با پرداخت تسهیلات کرونایی در شبکه بانکی آغاز شد. متقاضیان دریافت تسهیلات کرونایی به صورت کاملا الکترونیکی درخواست دریافت وام خود را ارائه می‌دادند و به صورت کاملا الکترونیکی تسهیلات به حساب آنان واریز می‌شد.

او هدف از این اقدام دولت را کمک به رونق تولید و همچنین کمک به خانوارهای ایرانی عنوان کرد.

 

http://pvst.ir/9th

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو