skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

5G همراه اول در باغ کتاب تهران رونمایی شد

میثم قاسمی تحریریه

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اینترنت 5G همراه اول در باغ کتاب تهران به صورت رسمی عرضه شد و همزمان، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد تا سه روز دیگر، نسل ۵ تلفن همراه در شهر قم راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پیوست، در مراسم رونمایی از سایت 5G همراه اول در باغ کتاب تهران که با حضور علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس برگزار شد، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول اعلام کرد سه‌شنبه این هفته (۲۶ اسفند) سایت 5G این شرکت در شهر قم نیز راه‌اندازی می‌شود. او همچنین خبر داد از نصب سایت‌های نسل ۵ تلفن همراه در دانشگاه‌های شهید بهشتی، شریف و تهران داد و گفت که این سایت‌ها به زودی آغاز به کار می‌کنند.

اخوان بهابادی، در سخنان خود تاکید کرد محل‌هایی که همراه اول در آنجا سایت 5G نصب می‌کند، با دقت انتخاب می‌شوند. او افزود: «با انتخاب باغ کتاب می‌خواهیم پیامی را به جامعه منتقل کنیم. ما نرفتیم در مرکز تجاری سایت را روشن کنیم؛ هرچند شاید در آنجا درآمد بیشتری داشتیم.» همراه اول پیش از این دو سایت 5G را در شهر مشهد و یک سایت را در ساختمان اصلی خود رونمایی کرده بود.

مدیرعامل همراه اول در گزارشی خطاب به نائب رئیس مجلس اعلام کرد امروز تعداد سیم‌کارت‌های همراه اول در بازار به عدد ۱۰۰ میلیون رسیده که ۲۰درصد بیش از جمعیت کشور است.

او همچنین یکی دیگر از دستاوردهای اپراتور اول در سال جاری را تلاش برای بومی‌سازی تجهیزات تلفن همراه عنوان کرد و گفت: «برای اولین بار نزدیک به ۱۱ هزار میلیارد ریال سفارش ساخت آنتن به تولیدکنندگان داخلی دادیم که حدود ۱۳ هزار آنتن می‌شود و این آنتن‌ها در شبکه زیربار رفتند و در حد نمونه‌های خارجی، کیفیت دارند.»

 

انتقاد از وزارت ارتباطات

در این مراسم، علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس نیز با اشاره به تصدی خود به عنوان سرپرست وزارت ارتباطات در زمان دولت احمدی‌نژاد، تاکید کرد از همان زمان با موضوع شبکه ملی اطلاعات آشنا شده است.

نیکزاد در سخنان خود عنوان کرد که کرونا، اهمیت فضای مجازی را به مسئولان نشان داد و در کنار آن به کسب‌وکارهای آنلاین رونق بخشید. او همچنین به موضوع حکمرانی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: «حکمرانی در فضای مجازی دستخوش تغییرات عدیده شده و حکمرانی در بخش‌های مختلف مانند آموزش، حمل‌ونقل و.. مانند گذشته قابل انجام نیست.»

نائب رئیس مجلس عنوان کرد که حکمرانی در این فضا بدون قوی شدن ممکن نیست و امروزه جدا از آسیب‌هایی که ممکن است فضای مجازی برای جوانان و کودکان داشته باشد، کسانی این فضا را حکمرانی می‌کنند که ارزش‌های خود در دنیا پیش می‌برند.

علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس از وزیر ارتباطات به دلیل کامل نشدن شبکه ملی اطلاعات انتقاد کرد.

نیکزاد، راهکار تحقق بخشیدن به حمکرانی را شبکه ملی اطلاعات دانست و عنوان کرد که مجلس این موضوع را پیگیری می‌کند. او با انتقاد از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: «وزارت ارتباطات در این موضوع کم‌کاری کرده است. کسی که وزیر می‌شود باید بداند که تمام اعضای خصوصی و دولتی و عمومی به نوعی در تیول [قلمرو فرمانروایی] او هستند و نمی‌تواند بگوید ما می‌خواهیم کار را انجام بدهیم اما بخش‌های دیگر، سهم خود را نیاورده‌اند.» او تاکید کرد آماری که وزارت ارتباطات درباره درصد پیشرفت شبکه ملی اطلاعات اعلام می‌کند با هم همخوانی ندارند. در این مراسم، هیچ‌یک از مدیران وزارت ارتباطات حضور نداشتند.

نائب رئیس مجلس، به اهمیت توزیع عادلانه، تامین اینترنت پرسرعت و اینترنت امن و سالم تاکید کرد و در عین حال گفت که منظور او از اینترنت امن و سالم، فیلترینگ نیست بلکه با استفاده از شبکه ملی اطلاعات می‌توان این موضوع را محقق کرد؛ به گونه‌ای که دیگر لازم نباشد اطلاعات در سرورهای خارجی قرار گیرند.

در مراسم رونمایی از 5G همراه اول در باغ کتاب تهران، یک فایل ویدئویی با کیفیت 4K از سرورهای همراه اول به صورت آنلاین به نمایش درآمد.

http://pvst.ir/9pz
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو