skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

5G همراه اول به زودی به هرمزگان می‌رسد

۲۰ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عضو هیأت‌مدیره همراه اول در مراسم اتصال روستاهای استان هرمزگان به اینترنت اعلام کرد اینترنت ۵G این اپراتور به زودی به هرمزگان می‌رسد. وزیر ارتباطات نیز خبر داد شهرهای قشم و بندرعباس میزبان 5G همراه اول خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی همراه اول، در مراسم اتصال روستاهای استان هرمزگان که با حضور وزیر ارتباطات و نمایندگان مجلس برگزرا شد، بابک تراکمه، عضو هیات مدیره همراه اول اعلام کرد به زودی شاهد رونمایی از تکنولوژی ۵G در استان هرمزگان خواهیم بود. در این مراسم آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز با تشکر از اپراتور اول برای کمک به امر توسعه روستایی گفت که همراه اول به زودی 5G را در قشم و بندرعباس نیز راه‌اندازی خواهد کرد و این خبر خوشی برای مردم این مناطق است.

تراکمه گفت: «پوشش جمعیتی اپراتور اول در استان هرمزگان به ۹۵ درصد رسیده است و در حال حاضر ۲۸۶۲ کیلومتر از جاده‌های فرعی و اصلی و ۳۵۷ کیلومتر از مسیرهای ریلی هرمزگان تحت‌پوشش همراه اول است.»

او افزود: «با راه‌اندازی ۸۵۳ سایت و ۲۵۷۰ تکنولوژی، ۷۰ درصد از کاربران اینترنت همراه اول در هرمزگان از پوشش ۴G و نزدیک به ۳۰ درصد نیز ۳G را تجربه می‌کنند.»

همراه اول با ایجاد و ارتقاء ۹۷ سایت، پوشش ارتباطی را در ۱۴۰ روستای در استان هرمزگان فراهم کرده است. همچنین طی دو سال اخیر از ۵۲۰ سایت جاده‌ای و روستایی استان هرمزگان ۳۰۵ سایت توسط همراه اول به فناوری‌های 3G و 4G ارتقا پیدا کرده که حدود ۵۸ درصد سایت‌ها را شامل می‌شود. از ۲۵ سایت همراه اول در شهرستان بشاگرد ۱۳ سایت به فناوری 3G و 4G مجهز شده‌اند که حدود ۵۲ درصد سایت‌هاست.

طبق آخرین آمار منتشر شده توسط وزارت ارتباطات، همراه اول حدود ۴۵ هزار روستا در سراسر کشور را تحت پوشش خود قرار داده است که بیش از دو برابر روستاهای تحت پوشش اپراتورهای دیگر است.

http://pvst.ir/9ph

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو