skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

در سیزدهین جشنواره کارآفرینان برتر:

شرکت دانش‌بنیان پارت کارآفرین برتر ملی سال معرفی شد

۶ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت در سیزدهمین جشنوارۀ کارآفرینان برتر، به عنوان کارآفرین برتر ملی سال انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی پارت؛ نخستین بار است که شرکتی فعال در حوزۀ بازار سرمایه توانسته به عنوان کارآفرین برتر ملی سال انتخاب شود. علی رسولی‌زاده، مدیرعامل شرکت پارت در این جشنواره با بیان اینکه در حال حاضر، پارت ۷۰۰ نفر سرمایۀ انسانی با متوسط سن ۲۸ سال دارد که در استان‌های مختلف کشور مشغول به کار هستند بیان کرد که در پارت افتخار این است که فضایی برای جوانان نخبه و متخصص کشور فراهم کند تا در کشور خود بمانند و فعالیت‌های بزرگی برای مردم خودشان انجام بدهند.

او در ادامه به برخی از سامانه‌های طراحی‌شده پارت اشاره کرد و گفت: «سامانه‌هایی مانند سیگنال، فراشناسا، رسام، سپام، ثبت‌یار، سهاب، شهاب و غیره، تاکنون ۶ میلیون کاربر یکتا داشته‌اند. ارائۀ خدمت به این تعداد از افراد جامعه برای یک شرکت دانش‌بنیان کوچک مثل ما، بسیار ارزشمند است. این میزان از خدمت‌دهی در کنار نوآوری‌های انجام‌شده، باعث شد پارت، کارآفرین برتر ملی شود.»

رسولی‌زاده در ادامه افزود: «شرکت پارت با استفاده از زیرساخت هوش مصنوعی خود تا این لحظه ۳/۵ میلیون نفر را با استفاده از سامانۀ فراشناسای پارت احراز هویت کرده است. این سامانه به‌ویژه در دوران همه‌گیری کرونا بسیار کارآمد بود و کمک کرد مردم بدون اینکه نیاز باشد از خانۀ خود خارج شوند و در معرض بیماری قرار بگیرند، در عرض چند دقیقه احراز هویت ‌شوند.»

رسولی‌زاده همچنین مرآت را به‌عنوان یکی دیگر از این سامانه‌های زیرساختی نام برد و گفت: «این سامانه خدمتی به نام اعتبارسنجی افراد حقیقی ارائه می‌دهد. اعتبارسنجی، فرایندی است که بانک‌ها به کار می‌گیرند تا میزان خوش‌حسابی مشتریان خود را بسنجند. میزان تسهیلات و اقساطی که به آنها پرداخت می‌شود براساس همین اعتبارسنجی است. تاکنون بیش از ۲/۵ میلیون نفر از مشتریان با کمک این سامانه اعتبارسنجی شده‌اند و در مجموع، تسهیلاتی بالغ بر۳۰ هزار میلیارد‌ تومان به مشتریان اعطا شده است. به‌زودی، خدمات این سامانه گسترش خواهد یافت و در اختیار نهادهای گوناگون قرار می‌گیرد تا گروه‌های بیشتری از مردم بتوانند از مزایای اعتبارسنجی بهره‌مند شوند.»

به گفته مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت یکی دیگر از سامانه‌های این شرکت، سامانۀ «سهاب» است. سهاب بازاری است که سرویس‌های هوش مصنوعی را در قالب چهار فناوری پردازش زبان طبیعی، پردازش گفتار، داده‌کاوی و بینایی ماشین ارائه می‌دهد. «شهاب» نیز یکی دیگر از این سامانه‌های زیرساختی است. شهاب، سخت‌افزار لازم برای ارائۀ سرویس‌های هوش مصنوعی در حجم انبوه و مبتنی بر ابر را ارائه می‌دهد.

رسولی‌زاده با اشاره به همکاری‌های گسترده پارت با نهادهای مختلف گفت: «پارت دانش‌بنیان با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه‌های مختلف کشور به‌خصوص دانشگاه تهران و دانشگاه‌های مشهد در حوزه‌های مختلف قرارداد همکاری دارد. با همین رویکرد، پارت، کالج‌های آموزشی مختلفی برای آموزش دانشجویان نخبۀ کشور راه‌اندازی کرده است. «کالج پارت» در حوزه فناوری اطلاعات و «کالج هوش مصنوعی پارت» با برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع و حمایت از رویدادها و کنفرانس‌­های معتبر نرم‌افزاری کشور، به جذب و آموزش نیروهای متخصص می‌پردازند. علاوه بر این، پیرو قرارداد همکاری پارت با دانشکدۀ برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، پروژه‌های مشترک پژوهشی، آموزشی و عملیاتی مختلفی در همین راستا آغاز شده است.»

http://pvst.ir/9ku

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو