skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

شرکت دانش بنیان پارت از سه سامانه هوش مصنوعی خود رونمایی کرد

تحریریه پیوست

۱۳ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 شرکت دانش‌بنیان پارت،مرکز تحقیقات هوش مصنوعی، در حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از سه سامانه هوش مصنوعی خود تحت عنوان ساها، سهاب و هوشیو رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانش‌بنیان پارت، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم با بیان اینکه هوش مصنوعی حوزه اقتدار کشورها و ضامن امنیت ملی آنهاست، به همین علت این مبحث با جدیت در معاونت علمی دنبال می‌شود، گفت: «ایران صاحب بزرگترین استارتاپ‌های منطقه در حوزه‌های مختلف آی‌سی‌تی و بیوتکنو است. در هوش مصنوعی هم مدعی هستیم و لازم است در هوش مصنوعی هم در حد بیو و نانوتکنولوژی سرمایه‌گذاری شود.»

او با اشاره به اینکه کشورهای اطراف از سامانه‌های خارجی استفاده می‌کنند، روی توان بالای شرکت‌های داخلی در نوشتن نرم‌افزارها و بهره‌برداری از آنها در داخل کشور تاکید کرد و افزود: «نوشتن نرم‌افزارها و بهره‌داری از آنها در داخل کشور هنر بزرگی است که در اختیار ماست. برخی سرویس‌ها باید داخلی باشند چون به زبان فارسی و لهجه‌های محلی حساس هستند. برای بهره‌برداری هر چه بهتر از این سرویس‌های داخلی، لازم است هوش مصنوعی به کمک بیاید.»

او در مورد محصولات پارت گفت: «شرکت پارت از شرکت‌های بزرگ حوزه هوش مصنوعی است و محصولات آن در حوزه هوش مصنوعی قابل صادرات است و باید مورد حمایت قرار گیرد تا فعالیت‌های شرکت به سرعت رشد پیدا کند. پارت در حوزه‌هایی پیشرو است و وضعیت بسیار خوبی دارد و بحث احراز هویت غیرحضوری سجام هم این را به خوبی ثابت کرد و نشان داد فاصله این شرکت با گروه‌های دیگر بسیار زیاد است.»

او در ادامه اضافه کرد: «هوش مصنوعی دریچه‌ای است برای ورود و پارت با ورود به آن وارد دنیایی شده است که بسیار وسیع است و هر چقدر پیش‌تر برود این وسعت با زاویه‌ای زیاد، بیشتر خواهد شد. ما شرکت‌های دولتی را به سمت این شرکت جهت خواهیم داد تا خدمات مورد نیازشان را به صورت دقیق و سفارشی‌شده دریافت کنند.»

ستاری همچنین بیان کرد: «شرکت دانش‌بنیان پارت به خوبی از ظرفیت حوزه هوش مصنوعی استفاده کرده و در پنج سال فعالیت خود به بیش از ۵۰۰ نفر رسیده است. با دریچه‌ای که باز شده است سال دیگر این شرکت به دو تا سه برابر این تعداد خواهد رسید و ما پشت سر آن خواهیم بود و کارها را حمایت و پیگیری خواهیم کرد.»

در ادامه سورنا ستاری ضمن بازدید از این شرکت، از سه سامانه هوش مصنوعی پارت رونمایی کرد. براساس این گزارش ساها، سامانه احراز هویت غیرحضوری با استفاده از هوش مصنوعی است. این خدمت کاربردهای فراوانی برای احراز هویت افراد در بازار سرمایه، بانک‌ها، آزمون‌ها و غیره دارد. سهاب، نخستین مارکت‌پِلِیس حوزه هوش مصنوعی است. علاوه بر صد سرویس هوش مصنوعی مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت،سایر فعالان هوش مصنوعی کشور هم می‌توانند سرویس‌های خود را روی این مارکت پلیس عرضه کنند. هوشیو، پایگاه جامع هوش مصنوعی است و اطلاعات و آموزش‌های متنوع در زمینه هوش مصنوعی را در قالب محتوای متنی، صوتی و تصویری در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.

http://pvst.ir/8e4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو