skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هشدار «نشان» به کاربران در مورد تبلیغات گمراه‌کننده برخی اپ‌استورهای اندرویدی ایرانی

۲۵ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نقشه و مسیریاب نشان در پیامی به کاربران خود به تبلیغات گمراه‌کننده در برخی اپ‌استورهای اندرویدی ایرانی واکنش نشان داد. نشان از کاربران خود درخواست کرد که اگر این اپلیکیشن را برای نصب به دوستان یا خانواده خود پیشنهاد می‌کنند، از آن‌ها بخواهند تا مراقب تبلیغات گمراه‌ کننده در بعضی استورهای اندرویدی ایرانی باشند. براساس ادعای نشان، در برخی اپ‌استورهای اندرویدی ایرانی کاربران هنگام جستجو مسیریاب نشان، پیشنهاد دریافت مسیریاب دیگری را دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی نشان، این نقشه و مسیریاب که اکنون به ۶ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده در پیامی به کاربرانش اعلام کرده است که این مسیریاب تاکنون بودجه خود را صرف پیشرفت کرده نه تبلیغات، و بخش زیادی از رشد نشان به این دلیل بوده که کاربران، نشان را به دوستان و خانواده خود پیشنهاد داده‌اند. نقشه و مسیریاب نشان حال از کاربران خود خواسته تا در زمان پیشنهاد این اپلیکیشن به دیگران، از آن‌ها بخواهند تا به لوگو و نام نشان دقت کنند و مراقب تبلیغات گمراه کننده باشند.

نشان در پیام خود به کاربرانش نوشته است: «مدتی است که تبلیغاتی خاص در یکی از استورهای اندروید ایرانی به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا کرده که به شکل حرفه‌ای پیاده‌سازی نشده است. این تبلیغات گاهی حالتی گمراه‌کننده به خود می‌گیرد و نتیجه‌‌ای متفاوت از منظور صریح کاربر را به وی پیشنهاد می‌کند. به کلام ساده، زمانی که دوست شما «نشان» یا «مسیریاب نشان» را برای دانلود جستجو می‌کند، مسیریاب دیگری (با کیفیت و کارایی متفاوت) با استفاده از این روش تبلیغات کاربر را به اشتباه می‌اندازد.»

نشان با انتشار این تصویر اعلام کرده است که این یک نمونه از تبلیغات گمراه کننده در برخی اپ‌استورهای اندرویدی ایرانی هنگام جستجوی مسیریاب و نقشه نشان است.

نقشه و مسیریاب نشان در پیام خود، اصل تبلیغات را زیر سوال نبرده و گفته که تبلیغات، مدل مرسوم در اپ‌استورها است که در این مدل، محصول مورد نظر یا به عنوان نتیجه‌ی اول ارائه می‌شود و یا در جایگاه دوم؛ اما به صورت بسیار چشم‌گیر و آشکار قرار می‌گیرد، به نحوی که از هر گونه اشتباه و گمراه شدن کاربر جلوگیری شود. به گفته نشان، تبلیغ قرار است کاربر را از گزینه‌های دیگر مطلع کند، نه آن‌که محصول تبلیغ‌شده را به جای محصول اصلی مورد نظر کاربر قرار دهد.

نشان این تصویر هم به عنوان نتیجه‌ی جستجو «نشان» در سایر اپ‌استورهای اندروید ایرانی و خارجی منتشر کرده است.

این مسیریاب یادآور شده است که در کشورهای دیگر قوانین سخت‌گیرانه‌ای در این حوزه برای حمایت از حقوق کاربران و حفظ سلامت فضای رقابت وجود دارد؛ اما در ایران به دلیل فقدان قوانین شفاف و هم‌چنین برخی کم‌توجهی‌های نهادهای ناظر، این نوع تبلیغات مجال بیشتری برای گمراه‌کردن کاربر پیدا می‌کنند.

* جواد عامل، مدیرعامل شرکت سازه‌های اطلاعاتی راژمان و موسس نقشه و مسریاب، پیش از این و در گفت‌وگو در برنامه شبانه‌های پیوست از برخی رقابت‌های ناسالم در این بازار گفته بود. برای خواندن متن کامل این مصاحبه می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

مسیریاب نشان نمی‌خواهد سرنوشت خودروی ملی را پیدا کند

http://pvst.ir/9hx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو