skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

گزارش نقشه و مسیریاب نشان: افزایش کم تعداد مسیریابی در روز بازگشایی مدارس

تحریریه پیوست

۲۲ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

روز بازگشایی مدارس معمولا با یک ترافیک انفجاری و اتوبان‌هایی سرخ رنگ روی نقشه همراه‌ می‌شود؛ اما بر اساس آمارهای منتشر شده توسط «نقشه و مسیریاب نشان»، داستان امسال کاملا متفاوت است.  آمارهای منتشر شده توسط نشان، گویای این موضوع است که رفتار کاربران این پلتفرم نسبت به یک روز مشابه در شهریور ماه تغییر خاصی نداشته‌ و تعداد مسیریابی‌های انجام شده با نشان، در روز بازگشایی مدارس رشد قابل ملاحظه‌ای نداشته است؛ اتفاقی که قابل مقایسه با دوره‌های قبلی بازگشایی مدارس نیست.

به گزارش پیوست، براساس بررسی‌های این مسیریاب امسال، روز بازگشایی مدارس ۱۵شهریور بود که مانند سایر اتفاق‌های چند ماه اخیر، این روز هم تحت تاثیر کرونا قرار گرفت. همچنین به دلایل مختلف، برای بسیاری از خانواده‌ها مشخص نبود که آیا حضور در مدارس، دست کم برای شروع سال تحصیلی جدید، الزامی است یا خیر. به همین دلیل داده‌های مسیریاب نشان مشخص کرده که مسیریابی در روز بازگشایی مدارس با افزایش کمی روبه‌رو بوده است.

نشان، تعداد مسیریابی‌های انجام شده توسط کاربرانش در روز شنبه ۱۵ شهریور را با روز شنبه ۱ شهریور مقایسه کرده است. در این مقایسه مشخص می‌شود تعداد مسیریابی در کل تهران، تنها ۶ درصد در روز بازگشایی مدارس افزایش داشته است. نشان ادعا کرده که با داشتن ۵ میلیون کاربر، در بین مسیریاب‌های ایرانی بیشترین تعداد کاربر را دارد بنابراین تغییرات ناچیز در تعداد مسیریابی به معنای آن است که خانواده‌های زیادی تصمیم گرفته‌اند فرزند خود را در شرایط موجود به مدرسه نفرستند. این در حالی‌ است که وزیر آموزش و پرورش هم نهایتا در پایان هفته گذشته اعلام کرد که حضور در مدارس نباید الزامی باشد.

تعداد مسیریابی‌های انجام شده توسط کاربران نشان در روز شنبه ۱۵ شهریور را در مقایسه با روز شنبه ۱ شهریور، تنها ۶ درصد افزایش داشته که با توجه به عدد ۵ میلیون کاربر این مسیریاب مشخص می‌شود خانواده‌های زیادی تصمیم گرفته‌اند فرزند خود را در شرایط موجود به مدرسه نفرستند.

نقشه و مسیریاب نشان همچنین افزایش تعداد مسیریابی در مناطق مختلف و ۲۲ گانه تهران را نیز بررسی کرده است. در این بررسی، مشخص شده که مناطق شمالی تهران مسیریابی بیشتری داشته‌اند و تفاوت مسیریابی در مناطق مرکزی در روز بازگشایی مدارس با شنبه عادی اول شهریور ماه، بسیار کم است. مناطق ۳ و ۱۸ تهران با ۹ درصد افزایش تعداد مسیریابی، بیشترین تغییر و منطقه ۱۱ تهران با تنها ۱ درصد افزایش تعداد مسیریابی، کمترین تغییر را در روز بازگشایی مدارس نشان می‌دهند.

این وضعیت در  کلان‌شهرها نیز به همین صورت است. در بین کلان‌شهرهای ایران، شهری که بیشتری افزایش تعداد مسیریابی را شاهد بوده، شیراز است. به جز شیراز، تنها قم با ۱۲ درصد افزایش تعداد مسیریابی، افزایشی بالای ۱۰ درصد را تجربه کرده و سایر کلان‌شهرهای ایران بین ۱ تا ۱۰ درصد افزایش تعداد مسیریابی با نقشه و مسیریاب نشان داشته‌اند.

طبق این گزارش، تعداد مسیریابی بین ساعت‌های ۶:۳۰ تا ۸:۰۰ صبح در روز ۱۵ شهریور نسبت به اول شهریور تنها ۳ درصد افزایش داشته که نشان می‌دهد بیشتر کاربران به دلیل نگرانی از ترافیک بازگشایی مدارس، ساعت عبور و مرور خود را تغییر داده‌اند.

نقشه و مسیریاب نشان همچنین تغییرات تعداد مسیریابی در ساعات اولیه صبح (از ۶:۳۰ تا ۸:۰۰) را نیز در روزهای ۱۵ شهریور با ۱ شهریور در مناطق ۲۲ گانه تهران بررسی کرده است. در تصویر فوق می‌بینیم که در ساعات صبح‌گاهی، درخواست مسیریابی در ۷ منطقه از تهران، منفی شده است. این احتمال وجود دارد که به دلیل نگرانی مردم از ترافیک روز بازگشایی مدارس، مسیریابی‌ها کاهش داشته است و افراد احتمالا ترجیح داده‌اند در ساعات دیگری به جز صبح به مقصد خود بروند یا از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

http://pvst.ir/8ls

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو