skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ANT می‌خواهد به یک هلدینگ مالی تبدیل شود

۲۱ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خبرهای مختلفی در خصوص ساختاربندی جدید گروه فناوری ای‌ان‌تی (ANT) و تبدیل شدن این غول فین‌تک به یک هلدینگ مالی از سوی رسانه‌های مختلف منتشر می‌شود در حالی که گروه ای‌ان‌تی هنوز در این زمینه اظهار نظر نکرده است اما پیش‌بینی شده که این تغییرات پیش از سال جدید چینی در ۱۱ فوریه اعمال خواهد شد. حال یکی از یکی از تحلیل‌گران موسسه تحقیقاتی مستقل IDC اقدام گروه فناوری ای‌ان‌تی برای بازسازی تجارت و تبدیل غول فین‌تک به یک هلدینگ مالی را «گامی در مسیر درست» ارزیابی می‌کند.

به گزارش پیوست، مایکل آرنتا نماینده ارشد موسسه تحقیقات مالی IDC می‌گوید: «باید مراقب سه چیز باشید». او روز دوشنبه در مصاحبه با CNBC گفت: «اول: چه زیرمجموعه‌هایی قرار است شرکت هلدینگ مالی را شکل دهند، دوم، چه فعالیت‌هایی انجام خواهند داد؟ و مهمتر از همه اینکه سوالاتی در این باره وجود دارد که ای‌ان‌تی در مسیر خود رو به جلو چه کاری انجام می‌دهد» او افزود: «این مسیری طولانی برای رسیدن به ایده‌آل است اما گامی در مسیر درست خواهد بود».

گروه‌ ای‌ان‌تی یکی از شرکت‌های وابسته به غول تجارت الکترونیکی علی‌بابا در چین توسط جک‌ما بنیانگذاری شده است و اپلیکیشن پرداخت پرطرفدار علی‌پی در چین را اداره می‌کند.

ای‌ان‌تی در طول سال‌ها در زمینه‌هایی همچون اعطای وام و مدیریت سرمایه‌ نیز وارد شده است. قانون‌گذاران که نگران خطر سیستمیک این شرکت برای اقتصاد بودند سال گذشته میلادی عرضه اولیه سهام این شرکت را متوقف کردند، عرضه سهامی که قرار بود بزرگترین عرضه اولیه جهان باشد.

براساس این گزارش گروه ای‌ان‌تی با تغییراتی که دولت چین اعمال کرد به پیش‌نیاز‌های سرمایه جدی تری همانند یک بانک نیاز دارد.

این اقدام از آنجایی انجام می‌گیرد که دولت چین تلاش خود برای افزایش نظارت بر بخش فین‌تک این کشور را شدت بخشیده و نگرانی‌ها نسبت به قدرت قیمت گذاری غول‌های بزرگ تکنولوژی برای مشتریان افزایش یافته است.

آرنتا اشاره کرد که «گروه ای‌ان‌تی نیز به این نگرانی اذعان داشته است و انتظارات و شفافیت بیشتری از سوی قانون‌گذاران درمورد آنچه منابع قدرت می‌توانند در پلتفرم جهان تکنولوژی انجام دهند را شاهد خواهیم بود».

او گفت فاکتور مهم دیگری که در قوانین چین وجود دارد این است که شرکت‌های بزرگ تکنولوژی از لحاظ حریم خصوصی داده‌ها چه وضعیتی خواهند داشت.

او گفت: « اگر شما به یک میلیارد مشتری نگاه کنید شما داده‌ عظیمی در اختیار دارید، آنها با این حجم از داده چه کاری می‌توانند انجام دهند؟ در مسیر ما به سمت جلو این سوال به ویژه درمورد حریم خصوصی داده وجود خواهد داشت و این مسئله‌ای است که گروه ای‌ان‌تی آماده است آنرا حل کند».

منبع: CNBC

http://pvst.ir/9hd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو